Nasz profile

Rusza V edycja ArteKino Festival – filmy w polskiej wersji językowej

Cała Polska

Rusza V edycja ArteKino Festival – filmy w polskiej wersji językowej

Rusza V edycja ArteKino Festival – filmy w polskiej wersji językowej

Od wtorku 1 grudnia w ramach 5. edycji ArteKino Festival można obejrzeć bezpłatnie, w polskiej wersji językowej, 9 uznanych filmów fabularnych i dokumentalnych, pokazywanych na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. na Berlinale, w Wenecji, Rotterdamie, Toronto czy Locarno.

Cyfrowy przegląd kina europejskiego dostępny jest na stronie www.artekinofestival.com do 31 grudnia. Widzowie będą mogli zadecydować, który spośród obrazów młodych europejskich reżyserów i reżyserek zdobędzie nagrodę publiczności – ArteKino Audience Award.

Filmy pokazywane w ramach ArteKino Festival dostępne są w 45 krajach, bezpłatnie, online, w 10 wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, holenderskiej polskiej, włoskiej, portugalskiej rumuńskiej i węgierskiej.
Wydarzenie służy promocji europejskich filmów poprzez udostępnianie ich szerokiej publiczności, szczególnie tych obrazów, które mogłyby zostać pominięte w tradycyjnej dystrybucji kinowej, pomimo odniesienia sukcesów na międzynarodowych festiwalach.

Festiwal ma również na celu nawiązywanie współpracy z instytutami filmowymi, niezależnymi kinami, mediami oraz wszystkimi innymi organizacjami, które angażują się w promowanie rodzimych filmów w Europie.

ArteKino Festiwal to inicjatywa ARTE oraz Festiwalu Scope. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych, w ramach programu Kreatywna Europa MEDIA.
FILMY W RAMACH 5. ARTEKINO FESTIVAL:

FULL CONTACT, reż. David Verbeek, Chorwacja / Holandia, 2015
Festiwale: MFF w Rotterdamie 2016 – Selekcja Limelight, MFF w Toronto 2015 – Oficjalna Selekcja
Nowoczesna bajka o mężczyźnie, który zdalnie sterowanym samolotem-dronem przypadkowo wysadził w powietrze szkołę. Prowadzenie wojny z użyciem nowych technologii zapewnia mężczyźnie bezpieczeństwo, a on sam pozostaje z dala od swoich ofiar.

IVANA THE TERRIBLE, reż. Ivana Mladenović, Serbia / Rumunia, 2019
Festiwale: MFF w Locarno 2019 – Oficjalna Selekcja
Ivana zaprasza przyjaciół, rodzinę i byłych kochanków, aby na podstawie scenariusza zagrali samych siebie w historii o kobiecie na skraju załamania nerwowego. Nad brzegiem Dunaju dramat przemienia się w komedię.

LESSONS OF LOVE, reż. Chiara Campara, Włochy, 2019
Festiwale: Biennale College Cinema 2019 w ramach MFF w Wenecji
Yuri ma 30 lat i nigdy nie miał jeszcze dziewczyny. Razem ze swoim ojcem prowadzi ostatnią farmę w małej, górskiej wiosce. Z miłości do Agaty, dziewczyny, którą poznał w klubie ze striptizem, pozostawia świat, który co prawda zna od zawsze – jednak nie z własnego wyboru.

LOVE ME TENDER, reż. Klaudia Reynicke, Szwajcaria, 2019
Festiwale: MFF w Locarno 2019 – Oficjalna Selekcja, MFF w Toronto 2019 – Oficjalna Selekcja
Cierpiąca na agorafobię Seconda nie opuszcza swojego domu. Gdy w końcu jej się to udaje, nowe wyzwania ujawniają nowe granice. Poznaj Secondę, prawdziwą super-bohaterkę!

MOTHERLAND, reż. Tomas Vengris, Litwa / Łotwa / Niemcy / Grecja, 2019
Festiwale: MFF w Pusanie 2019 – Sekcja Flash Forward
Krótko po upadku ZSRR, 12-letni Kovas po raz pierwszy odwiedza ojczyznę swojej matki, Viktoriji, która uciekła z okupowanej przez Sowietów Litwy 20 lat wcześniej, a teraz wraca, aby odzyskać ukochaną posiadłość rodzinną. Zastają ją zniszczoną, zajętą przez zubożałą, rosyjską rodzinę. Muszą się zastanowić nad tym, ile są gotowi znieść, by ich marzenia pozostały nienaruszone.

NEGATIVE NUMBERS, reż. Uta Beria, Gruzja / Francja / Włochy, 2019
Festiwale: Festiwal Filmu Niezależnego w Rzymie 2019: Międzynarodowy Konkurs Filmu Fabularnego
Prawdziwa historia zakładu poprawczego w Tbilisi, w Gruzji, na początku XXI wieku. Dwóch byłych profesjonalnych rugbistów podejmuje się wyzwania pomocy młodym przestępcom poprzez naukę rugby. Film opowiada kilka z tych historii z cyklu „kiedy musisz się zdecydować, w której drużynie chcesz tak naprawdę grać”.

SEBASTIEN TELLIER: MANY LIVES, reż. François Valenza, Francja, 2020
Festiwale: Międzynarodowy Festiwal Filmu Muzycznego FAME 2020
Se?bastien Tellier to jeden z największych śpiewaków-kompozytorów ostatnich 20 lat. Film rekonstruuje jego niezliczone metamorfozy: od pierwszych sukcesów i życia w wirze imprez aż po trudności twórcze.

SON OF SOFIA, reż. Elina Psykou, Grecja / Francja / Bułgaria, 2017
Festiwale: MFF w Sarajewie – nagroda Art Cinema Award, MFF Tribeca – Oficjalna Selekcja
Ateny, lato 2004 roku, olimpiada. 11-letni Misha przyjeżdża z Rosji, żeby zamieszkać ze swoją matką, Sofią. Nie wie, że czeka na niego także ojciec. Podczas gdy Grecja cieszy się olimpiadą, Misha zostaje brutalnie wrzucony w świat dorosłych i przechodzi przez ciemną stronę swoich ulubionych bajek.

THF: Central Airport, reż. Karim A?nouz, Niemcy / Francja / Brazylia, 2017
Festiwale: Berlinale 2018 – nagroda Amnesty International Film Prize, Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego Cinéma du Réel 2018 – Konkurs Międzynarodowy
Były port lotniczy Berlin-Tempelhof nadal jest miejscem-symbolem przyjazdów i odjazdów, odkąd stał się schroniskiem dla osób ubiegających się o azyl. Wśród nich znajdują się 18-letni syryjski student Ibrahim i iracki fizjoterapeuta Qutaiba. Obaj walczą z tęsknotą za domem i strachem przed tym, czy uzyskają prawo pobytu, czy też zostaną wydaleni.

ARTE po polsku to bezpłatny kulturalny serwis VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku

TT: https://twitter.com/ARTEpl

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę