Nasz profile

Baza programów stypendialnych

Rozwój

Baza programów stypendialnych

Baza programów stypendialnych

Niewiele studentów zdaje sobie sprawę z istnienia programów stypendialnych innych niż te oferowane przez szkoły i uczelnie.

Fundacja Dobra Sieć poprzez serwis internetowy MojeStypendium.pl informuje o programach stypendialnych stowarzyszeń i fundacji, samorządów, firm i uczelni wyższych.

Portal jest na 1. i 3. miejscu wyszukiwania w Google po słowach stypendia oraz stypendium, a także ma ponad 1,4 mln odsłon rocznie. Dzięki intuicyjnej wyszukiwarce każdy zainteresowany może łatwo znaleźć stypendium lub konkurs najbardziej odpowiadający jego zainteresowaniom i potrzebom.

Portal MojeStypendium.pl to:

  • baza aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 12 000 informacji z Polski i zagranicy);
  • informacje dla organizatorów programów stypendialnych (np. aktualne zestawienia grantów) i badania systemu stypendialnego;
  • rzetelne artykuły o tematyce edukacyjnej – m.in. różnorodnych stypendiach, studiowaniu zagranicą.

Na portalu jest możliwość dodania swego programu stypendialnego

Funkcja dodawania stypendiów, konkursów i staży przez Organizatorów poprzez łatwy w obsłudze formularz na portalu MojeStypendium.pl pozwala organizacjom prowadzącym lub planującym program stypendialny, konkurs lub staż na efektywne wsparcie promocji swojego programu. Po weryfikacji i redakcji przez zespół Fundacji Dobra Sieć, ogłoszenie zostanie opublikowane na portalu.

Co ważne, dodawanie programów do bazy portalu jest całkowicie bezpłatne. Ogłoszenia na portalu trafiają do ponad 300 tysięcy czytelników rocznie – uczniów, studentów, młodych naukowców, artystów, sportowców.

Szeroko zakrojona, kompleksowa promocja programów stypendialnych wymaga rozpoczęcia komunikacji możliwie najwcześniej.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom organizatorów, w listopadzie 2020 r. do formularza dodano funkcję stypendiów planowanych, dzięki czemu możliwe jest dodawanie stypendiów, których dokładna data składania wniosków nie jest jeszcze znana.

W formularzu wystarczy podać orientacyjną datę rozpoczęcia naboru. Takie stypendium będzie widoczne dla czytelników w sekcji „stypendia planowane”, wraz z planowanym miesiącem rozpoczęcia naboru. Co za tym idzie, potencjalni kandydaci i kandydatki mogą przez cały rok śledzić terminy interesujących ich programów stypendialnych i mają mniejszą szansę pominięcia tych o relatywnie krótkich terminach naboru. Ponadto, dzięki dostępowi do bazy stypendiów planowanych, osoby wnioskujące o stypendium zyskują więcej czasu, aby przygotować wysokiej jakości aplikacje.

Co ważne, na siedem dni przed orientacyjną datą rozpoczęcia naboru, zespół Fundacji otrzyma automatyczne powiadomienie. Dzięki temu, po weryfikacji aktualności danych przez zespół Fundacji, ogłoszenie zostanie przeniesione z bazy stypendiów planowanych do aktualnych w odpowiednim czasie. Nie wymaga to wypełniania nowego formularza czy wysyłania dodatkowych maili ze strony organizatora.

Formularz dostępny jest pod adresem: www.mojestypendium.pl/dodaj

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę