Nasz profile

Nauka języka online wesprze finansowo walkę z pandemią

Rozwój

Nauka języka online wesprze finansowo walkę z pandemią

Nauka języka online wesprze finansowo walkę z pandemią

Polska służba zdrowia nie ma wystarczających środków, by skutecznie działać w pandemicznej rzeczywistości. Kolejne prywatne firmy decydują się wesprzeć finansowo medyków. Do zbiórki Fundacji SiePomaga na zakup potrzebnego sprzętu medycznego dołączyła właśnie warszawska szkoła języka niemieckiego einfach so!

Lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni są przemęczeni, a w szpitalach brakuje miejsca, by przyjmować kolejnych pacjentów. Największym problemem jest jednak rzecz najbardziej podstawowa – nie ma pieniędzy na ratujący zdrowie i życie sprzęt medyczny, np. urządzenia do tlenoterapii.

Ucząc się online, wspierasz szpitale?

By zachęcić choć część ludzi do pozostania w domach, kursy online w szkole językowej einfach so! będą tańsze. Ponadto 5 proc. zysku od każdego takiego kursu warszawska szkoła przeznaczy na zbiórkę Fundacji SiePomaga, która zbiera pieniądze na sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie.

– Wszyscy mamy wpływ na to, jak będzie rozwijała się sytuacja pandemiczna w naszym kraju – mówi Magdalena Gac, Kierownik ds. Projektów w warszawskiej szkole języka niemieckiego einfach so! – Nie mamy wykształcenia medycznego. Nie jesteśmy w stanie fizycznie pomóc na pierwszej linii frontu, ale możemy wesprzeć polską służbę zdrowia finansowo.

Niech każdy pomaga, jak może

W walce z koronawirusem liczy się naprawdę każda złotówka – dlatego tak ważne jest, by zarówno osoby prywatne, jak i całe firmy podejmowały działania, które mogą przyczynić się do opanowania pandemii SARS-CoV-2. Może to być wsparcie finansowe, ale nie tylko.

Swoją cegiełkę do walki z pandemią dokładamy również, gdy po prostu pozostajemy w domu. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko zakażenia, a zatem nie dokładamy pracy i tak przemęczonym już lekarzom.

– Możemy poświęcić ten czas na dodatkową pracę, odpoczynek w domowym zaciszu albo rozwój osobisty poprzez kursy online – dodaje Ewelina Toruńczak-Pawłowicz, CEO w einfach so! – Niech każdy pomaga, jak może. Czasy są ciężkie dla wszystkich, ale im mocniej będziemy zaangażowani w walkę z pandemią, na różnych frontach, tym szybciej wrócimy do normalności.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/en/koronawirus

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę