Nasz profile

Wystartowała trzecia edycja konkursu „25 under 25”

Rozwój

Wystartowała trzecia edycja konkursu „25 under 25”

Wystartowała trzecia edycja konkursu „25 under 25”

Celem projektu jest wyłonienie 25 ambitnych osób przed 25. rokiem życia, które chcą zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski. „25 under 25” to wspólna inicjatywa magazynu „Forbes” oraz warszawskiego biura McKinsey & Company.

„25 under 25” jest unikalną inicjatywą w skali globalnej, którą zapoczątkowało warszawskie biuro McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem Forbes w 2018 roku. Jej celem jest wspieranie utalentowanych ludzi, poniżej 25 roku życia, którzy realizują ambitne projekty, zarówno biznesowe jak i społeczne.

– W czasie dwóch poprzednich edycji, otrzymaliśmy kilkaset aplikacji oraz przekonaliśmy się, jak wielu młodych ludzi realizuje inicjatywy, które skalą nie ustępują największym graczom biznesowym. Mieliśmy także okazję obserwować, jak ich pasja i zaangażowanie prowadzi do realnych zmian w społeczeństwie. W tym roku już po raz trzeci rozpoczynamy poszukiwania odważnych, młodych osób. Chcielibyśmy, żeby ich talent i ambicja zostały zauważone i docenione – komentuje Marcin Purta, partner zarządzający McKinsey & Company w Polsce oraz wiceprzewodniczący kapituły konkursu.

Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi Polacy będą mierzyć się w pięciu kategoriach. Wśród nich są „Biznes i nowe technologie”, „Nauka” oraz „Wspieranie różnorodności”. W tym roku pojawiają się też dwie nowe kategorie – „Zrównoważony rozwój i klimat” oraz „Walka ze skutkami pandemii”, które odzwierciedlają najważniejsze trendy i wyzwania. –  Nie tylko na świecie, ale także w Polsce mieliśmy okazję zobaczyć, jak nastolatkowie tworzą inicjatywy pociągające za sobą tłumy, które podnoszą świadomość proekologiczną czy rozwijają innowacyjne narzędzia w walce ze zmianami klimatycznymi. W ostatnich miesiącach to młodzi są dla nas przykładem, aktywnie wspierając biznes i społeczności w walce ze skutkami pandemii, budując narzędzia wspomagające rząd i przedsiębiorców w trakcie lockdownów, czy błyskawicznie wdrażając nowe strategie w swoich firmach i startupach, by z powodzeniem funkcjonować w nowej normalności – dodaje Tomasz Marciniak, partner w McKinsey & Company w Polsce oraz wiceprzewodniczący kapituły konkursu.

Do 17 stycznia można aplikować do trzeciej edycji konkursu, w której wyłonionych zostanie 25 finalistów, w tym 5 laureatów

Ich lista opublikowana zostanie na łamach kwietniowego wydania magazynu „Forbes”. Dodatkowo laureaci otrzymają stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie wyjątkowego mentora przez rok od zakończenia konkursu. Nagrodzone osoby pod opieką mentorów będą mogły czerpać z ich doświadczenia i wspólnie budować swoją ścieżkę kariery.

– W poprzednich dwóch edycjach konkursu wyróżniliśmy już pięćdziesięciu młodych Polaków, którzy odznaczają się pomysłowością i innowacyjnością. Z dumą przyglądam się, jak wielu z nich z sukcesem rozwija swoje projekty, zmieniając biznes w Polsce. Część z nich znalazło się w innych rankingach biznesowych, powracając także na łamy Forbesa – dodaje Paweł Zielewski, redaktor naczelny „Forbesa” oraz przewodniczący kapituły konkursu.

Udział w konkursie to szansa na poznanie wartościowych ludzi, zbudowanie sieci kontaktów oraz dalszy rozwój i realizację własnych inicjatyw. W konkursie udział wziąć mogą wszystkie pełnoletnie osoby, urodzone w 1995 roku lub później, które płynnie posługują się językiem polskim i aktywnie działają w obszarze jednej z pięciu kategorii konkursowych.

Aplikować można do 17 stycznia 2021 r. na stronie 25under25.pl

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę