Nasz profile

Jubileuszowa edycja studenckiego projektu – Akcja Dyplomacja

Patronaty

Jubileuszowa edycja studenckiego projektu – Akcja Dyplomacja

Jubileuszowa edycja studenckiego projektu – Akcja Dyplomacja

Już w kwietniu 2021 roku rozpocznie się X jubileuszowa edycja Akcji Dyplomacji, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe SGH i UW.

Projekt Akcja Dyplomacja to coroczny cykl wizyt studyjnych w placówkach dyplomatycznych i konsularnych Warszawy i Poznania. Podczas spotkań uczestnicy mogą nawiązać bezpośredni kontakt z ambasadorem oraz pracownikami ambasady, poznać zasady funkcjonowania ambasady oraz dowiedzieć się więcej na temat danego kraju.

Jak buduje się relacje biznesowe na arenie międzynarodowej?

Jaką rolę odgrywa dyplomacja w dzisiejszej polityce?

W jaki sposób kształtuje się politykę zagraniczną na świecie i jaki wpływ na gospodarkę mają relacje między państwami?

Na wszystkie te pytania odpowiedzi poszukują uczestnicy i organizatorzy Akcji Dyplomacji.

Każdą edycję wzbogaca współpraca z ambasadami i urzędami, które dokładają starań, aby uczestnicy spotkań w ich placówkach dowiedzieli się jak najwięcej o ich kulturze, polityce i gospodarce.

Co roku dla uczestników wydawana jest broszura z protokołem dyplomatycznym wraz z innymi przydatnymi materiałami edukacyjnymi (np. dotyczącymi savoir vivre’u). Dotychczas projekt kończyła gala finałowa na Zamku Królewskim z poczęstunkiem dla zaproszonych gości i dyplomatów.

Kluczowym elementem każdej edycji Akcji Dyplomacji jest również Gala otwarcia odbywająca się na terenie SGH w towarzystwie najwyższej klasy prelegentów. W poprzednich edycjach byli to m.in: Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski, Aleksander Kwaśniewski, czy Bronisław Komorowski.

W związku z panującą pandemią poprzednia edycja projektu odbyła się zdalnie w formie spotkań online, jednak forma edycji jubileuszowej nie jest jeszcze znana.

Wszelkie informacje związane z projektem można znaleźć na fanpage’u Akcji Dyplomacji na facebooku i instagramie:

https://www.facebook.com/AkcjaDyplomacja

https://www.instagram.com/akcjadyplomacja/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę