Nasz profile

Od wyjazdu do odwagi – Mikołaj Macioszczyk

Rozwój

Od wyjazdu do odwagi – Mikołaj Macioszczyk

Od wyjazdu do odwagi – Mikołaj Macioszczyk

Mikołaj Macioszczyk to młody wokalista, autor tekstów i twórca muzyki. Dwa razy zdecydował się uczestniczyć w programie The Voice of Poland i tym samym poddać swój talent ocenie ekspertów. W rozmowie ze mną na stacji zmiana mówi, że dostał wiele cennych rad i wiele się nauczył.

Mikołaj Macioszczyk w tym roku dotarł do półfinału i mógł zaśpiewać swój autorski numer pt.: Fala, który można posłuchać tutaj.

Mikołaj mówi w rozmowie na stacji zmiana, że gitarę, którą naprawił dla niego tata rzucił w kąt i od tego czasu nie zajmował się muzyką. Dzisiaj mówi, że żałuje tego, że nie był wytrwały.

W podcastowej rozmowie poruszamy nie tylko tematy muzyczne. Podejmujemy wątki życiowe i lekko filozoficzne. Mikołaj mówi, że napisał piosenkę, by poruszyć kwestię wszechogarniających nas mediów społecznościowych.

–  W dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy bombardowani informacjami z mediów społecznościowych na temat tego co jest idealne, więc trudno się nie porównywać. Jesteśmy poddani ogromnej presji – mówi Mikołaj Macioszczyk.

Całą rozmowę o śpiewaniu, wyborze kariery, ale też o tym jak zgubne jest ocenianie i porównywanie się. O tym, że czasami zamykamy się na to, że inni chcą nam pomóc. Brak zaufania i postawa „zamkniętej twierdzy” może pozbawić nas wielu dobrych przeżyć, dlaczego nie powinno się gadać, gdy ktoś śpiewa nam swoją balladę.

Posłuchacie na stacji zmiana tutaj, albo w aplikacjach podcastowych:  iTunes | Android | SoundCloud | Twitter | Overcast |  RSS | Spotify

– Jeśli czujecie się źle, wyjeździe na stopa. To będzie wasz reset – radzi Mikołaj Macioszczyk w rozmowie na stacji zmiana.

 

Redaktorka naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporterka, dziennikarka, podcasterka na StacjaZmiana.pl (od siedmiu lat), ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Mówi, że posiada Akademię Dobrego Humoru. Przez kilka lat prowadziła audycję Podsumowanie Tygodnia (X - dawniejszy Twitter). Przewodniczka po muralach na Zaspie. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy, opowiada o podcastach. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektorka programowa konferencji dziennikarzy studenckich Medionalia. X: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl lub kasia(at)stacjazmiana.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę