Nasz profile

Auto zasilane powietrzem

Studenci

Auto zasilane powietrzem

Auto zasilane powietrzem

Pneumobil to zawody organizowane przez firmę Bosh Rexroth na Węgrzech. W tym roku odbędzie się już VIII edycja konkursu. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej stawią czoła ponad sześćdziesięciu konkurentom z Europy Wschodniej i Środkowej.

Grupy biorące udział w zawodach są skoncentrowane na zbudowaniu pojazdu zasilanego sprężonym powietrzu. Pojazd ma być napędzany energią, która jest zmagazynowana w 10-litrowej butli z azotem. Większość części wykonana jest z aluminium i metalu, ze względu na większą wytrzymałość. Studenci z Politechniki Gdańskiej w ubiegłym roku stanęli na podium ubiegłorocznej edycji Pneumobil. Tym razem, postanowili ulepszyć pojazd, który poprzednio nie spełniał ich oczekiwań. Młodzi inżynierowie stawiają poprzeczkę o poziom wyżej, dlatego budują drugi pojazd.

Pomysł na wzięcie udziału w zawodach, powstał z chęci zrealizowania projektu naukowego oraz zdobycia cennego doświadczenia. Prace rozpoczęły się na początku roku akademickiego. Czas na zrealizowanie projektu to dwa semestry akademickie. Pojazdy biorą udział w tym roku w 3 konkurencjach: uzyskanie najlepszego czasu w slalomie, jazda ekonomiczna oraz najlepsze przyspieszenie.

Studenci pracujący nad nowym pojazdem mówią, że w tym roku akademickim warunki pracy są lepsze w porównaniu z ubiegłym. Opiekun Koła Naukowego Mechanik, dr inż. Bogdan Ścibiorski, pomógł konstruktorom w znalezieniu większego hangaru. Dzięki pomocy młodych przedsiębiorców z firmy FIJALO-POLAND, którzy udostępnili część swojego zakładu dla drużyny, praca stała się przyjemniejsza.

Grupa studentów tworzy dwie drużyny działające pod jednym szyldem: Koła Naukowego Mechanik. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją, podkreślają członkowie drużyn. Na chwilę obecną tworzą dwa pojazdy, ale kiedy trzeba sobie pomóc, robimy to. Mówią, że miejsce na podium, w ubiegłym roku, zaostrzyło ich apetyt na uzyskanie jeszcze lepszego wyniku w tym roku.
Cała nasza redakcja trzyma za nich kciuki!

link do wydarzenia

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę