Nasz profile

Auto zasilane powietrzem

Studenci

Auto zasilane powietrzem

Auto zasilane powietrzem

Pneumobil to zawody organizowane przez firmę Bosh Rexroth na Węgrzech. W tym roku odbędzie się już VIII edycja konkursu. Reprezentanci Politechniki Gdańskiej stawią czoła ponad sześćdziesięciu konkurentom z Europy Wschodniej i Środkowej.

Grupy biorące udział w zawodach są skoncentrowane na zbudowaniu pojazdu zasilanego sprężonym powietrzu. Pojazd ma być napędzany energią, która jest zmagazynowana w 10-litrowej butli z azotem. Większość części wykonana jest z aluminium i metalu, ze względu na większą wytrzymałość. Studenci z Politechniki Gdańskiej w ubiegłym roku stanęli na podium ubiegłorocznej edycji Pneumobil. Tym razem, postanowili ulepszyć pojazd, który poprzednio nie spełniał ich oczekiwań. Młodzi inżynierowie stawiają poprzeczkę o poziom wyżej, dlatego budują drugi pojazd.

Pomysł na wzięcie udziału w zawodach, powstał z chęci zrealizowania projektu naukowego oraz zdobycia cennego doświadczenia. Prace rozpoczęły się na początku roku akademickiego. Czas na zrealizowanie projektu to dwa semestry akademickie. Pojazdy biorą udział w tym roku w 3 konkurencjach: uzyskanie najlepszego czasu w slalomie, jazda ekonomiczna oraz najlepsze przyspieszenie.

Studenci pracujący nad nowym pojazdem mówią, że w tym roku akademickim warunki pracy są lepsze w porównaniu z ubiegłym. Opiekun Koła Naukowego Mechanik, dr inż. Bogdan Ścibiorski, pomógł konstruktorom w znalezieniu większego hangaru. Dzięki pomocy młodych przedsiębiorców z firmy FIJALO-POLAND, którzy udostępnili część swojego zakładu dla drużyny, praca stała się przyjemniejsza.

Grupa studentów tworzy dwie drużyny działające pod jednym szyldem: Koła Naukowego Mechanik. Nie jesteśmy dla siebie konkurencją, podkreślają członkowie drużyn. Na chwilę obecną tworzą dwa pojazdy, ale kiedy trzeba sobie pomóc, robimy to. Mówią, że miejsce na podium, w ubiegłym roku, zaostrzyło ich apetyt na uzyskanie jeszcze lepszego wyniku w tym roku.
Cała nasza redakcja trzyma za nich kciuki!

link do wydarzenia

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również
Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także Studenci

Na górę