Nasz profile

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne wychodzi naprzeciw uzdolnionym studentom

Rozwój

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne wychodzi naprzeciw uzdolnionym studentom

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne wychodzi naprzeciw uzdolnionym studentom

Obrona pracy dyplomowej, zarówno pracy magisterskiej, jak i rozprawy doktorskiej, to niezwykle ważny moment w karierze studenckiej. Ukończone studia II oraz III stopnia poszerzają horyzonty przyszłej kariery oraz dają wiele możliwości. Oprócz oczywistych korzyści płynących z obrony pracy dyplomowej, magistranci oraz doktoranci mogą wykorzystać ją również w inny sposób.

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne specjalizuje się w wydawaniu podręczników akademickich oraz publikacji specjalistycznych i naukowych. Od lat wspiera inicjatywy angażujące społeczeństwo akademickie – zarówno wykładowców, jak i studentów oraz doktorantów. W roku 2020 Wydawnictwo, wraz z wydawanymi przez siebie czasopismami naukowymi – Praca i Zabezpieczenie Społeczne oraz Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego, organizuje dwa konkursy skierowane do najbardziej uzdolnionych magistrantów oraz doktorantów.

Celem konkursów jest promowanie szczególnie uzdolnionych autorów prac magisterskich oraz rozpraw doktorskich, a także popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego oraz ustawodawstwa handlowego i gospodarczego. Prace magisterskie oraz rozprawy dyplomowe o tej tematyce mogą wziąć udział w jednym z organizowanych konkursów, które kierowane są do absolwentów uczelni wyższych, broniących swoje prace w terminie od 01.01.2019 r. do 31.12.2020 r.

– Wygrana w konkursie to bardzo duże wyróżnienie – zarówno dla studenta, jak i uczelni wyższej,  którą on reprezentuje – mówi prof. Bartłomiej Nowak, prezes Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego. Naszym celem jest promowanie szczególnie uzdolnionych studentów, dlatego oprócz przewidzianej nagrody pieniężnej zwycięzcy będą mieli możliwość opublikowania artykułu na podstawie swojej pracy dyplomowej na łamach jednego z profesjonalnych czasopism naukowych. Stanowi to dużą wartość dla przyszłej kariery zawodowej oraz naukowej – dodaje.

Czasopisma Praca i Zabezpieczenie Społeczne oraz Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego wydawane przez PWE to cenione czasopisma naukowe. Pierwszy z wymienionych tytułów dostał się do bazy ERIH PLUS – to wyróżnienie oraz idący za tym prestiż. Oba czasopisma są wysoko punktowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (40 pkt.). Możliwość współpracy przy tworzeniu obydwu czasopism jest dużą szansą dla młodych osób, które dopiero zaczynają karierę. Warto skorzystać z tej możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz szczegółami na stronach:

https://www.pwe.com.pl/czasopisma/przeglad-ustawodawstwa-gospodarczego/konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska-lub-rozpraw

https://www.pwe.com.pl/czasopisma/praca-i-zabezpieczenie-spoleczne/konkurs-na-najlepsza-prace-magisterska-lub-rozpraw

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Rozwój

Na górę