Nasz profile

Licealistki z Gdańska pomagają innym w akceptacji siebie!

Poradniki

Licealistki z Gdańska pomagają innym w akceptacji siebie!

Licealistki z Gdańska pomagają innym w akceptacji siebie!

Grupa ośmiu drugoklasistek w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, postanowiła stawić czoła presji bycia idealnym, wywieranej przez współczesny świat. Dziewczęta wychodzą z ważnym przesłaniem do młodych ludzi – Każdy jest wyjątkowy! Pokochaj siebie!

Pomysł na udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie nasunął się kiedy do ich szkół zawitały reprezentanci „Zwolnionych z Teorii”. To właśnie wtedy dziewczyny wpadły na pomysł o sformowaniu zespołu projektowego pod marką Unique. Z początku, nie miały konkretnego pomysłu na realizację i temat przedsięwzięcia. Mimo tego już na pierwszym spotkaniu członkinie zdecydowały, że podejmą temat akceptacji siebie takim jakim jestem.

Ich celem jest przede wszystkim pomoc innym w poznaniu własnej wartości i wyjścia poza schematy. Nastolatki obecnie szukają sojuszników głoszonych przez nie idei. Chcą pokazać, że każda odmienność jest wyjątkowa i nie jest to żaden powód do złego postrzegania własnej osoby.

– W dzisiejszych czasach każdy chce być idealny, podporządkowywać się pod to, co dyktują nam media społecznościowe, które często ukazują zakłamany obraz idealnego wyglądu – mówią uczestniczki projektu. – Chcemy przyczynić się do zmniejszenia presji wywieranej na młodych ludziach.

Uczennice widzą, że niska samoocena towarzyszy ich rówieśnikom

– W dzisiejszych czasach niestety coraz więcej młodych ludzi przestaje być sobą i załamuje się z powodu tego, że wygląda inaczej lub ma odmienne poglądy, a to przecież nic złego. Nasz odmienny wygląd czy zdanie nie powinny wpływać na nas negatywnie czy wywoływać poczucia zakłopotania lub winy – mówi Monika, współinicjatorka projektu.

Dziewczęta chcą aby nastolatkowe nie bali się wyrażać siebie i czuli się sami ze sobą jak najlepiej

– Każdy jest inny, inaczej wygląda. Jeden jest wyższy drugi niższy, jeden ma duży szpiczasty nos a drugi odstające uszy… Ale to nic nie zmienia – mówi z entuzjazmem Ania. –To, że jesteśmy inni jest super.

Członkinie projektu podkreślają, że ich priorytetem jest pomoc innym, mówią, że zależy im na tym, aby jak najwięcej młodych ludzi polubiło siebie niezależnie od wyglądu i znało swoją wartość.

Działania uczennic można śledzić w mediach społecznościowych, ponieważ ich działalność toczy się głównie w sieci. Dziewczęta prowadzą swoją stronę na Facebooku oraz konto na Instagramie, gdzie codziennie pojawiają się nowe wpisy o rozległej tematyce poczynając od mody przez psychologię, dietetykę, tematy beauty, a nawet gry czy zadania dla obserwatorów.

Zamysł publikowanych treści jest taki, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak same twierdzą, przełamywanie barier stawianych przez społeczeństwo stało się ich małą misją.

Instagram

Facebook

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Poradniki

Na górę