Nasz profile

„Szkoła start-up” powstaje na Politechnice Gdańskiej

Trójmiasto

„Szkoła start-up” powstaje na Politechnice Gdańskiej

„Szkoła start-up” powstaje na Politechnice Gdańskiej

Decyzją rektora na Politechnice Gdańskiej uruchomiony zostanie program akceleracyjny „Szkoła start-up”, wspierający przedsiębiorczość wśród studentów i pracowników uczelni. Zespoły, które pozytywnie ukończą program szkoleniowy będą miały szansę na grant w wysokości 50 tys. zł. Środki te można będzie wykorzystać na prace przedwdrożeniowe lub przygotowania do założenia spółki.

Celem utworzenia programu akceleracyjnego jest wspieranie przedsiębiorczości akademickiej oraz merytoryczne przygotowanie zespołów złożonych ze studentów lub pracowników Politechniki Gdańskiej do powoływania własnych spółek spin-off/spin-out.

Jednym z głównych kryteriów oceny będzie innowacyjność i możliwość wdrożenia projektu, a premiowane będą z pewnością pomysły oparte o wyniki prac badawczych prowadzonych przez zespoły twórców

Obecnie przygotowywany jest plan kompleksowych działań oraz przestrzeń, w której będą mogły odbywać się warsztaty, konsultacje z mentorami oraz spotkania projektowe zespołów biorących udział w programie szkoleniowym.

– Lokalizacja, w której docelowo będą realizowane aktywności skupione wokół „Szkoły start-up” znajduje się na parterze Domu Studenckiego nr 3, przy ul. Do Studzienki. Są to pomieszczenia wcześniej wykorzystywane przed fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – tłumaczy Damian Kuźniewski, dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, jednostki odpowiedzialnej na uczelni za realizację programu.

Zgodnie z założeniami w ramach programu będą realizowane dwa typy działań: stałe doradztwo dla studentów wraz z cyklicznymi warsztatami z kompetencji biznesowych oraz główny program akceleracyjny, w którym zaplanowane są trzy cykle szkoleniowe rocznie. Pojedynczy cykl szkoleniowy zajmie ok. 10 tygodni.

– Rekrutacja będzie prowadzona w trybie konkursowym, zaś do każdego naboru planujemy zrekrutować maks. do 10 zespołów. Zespół zainteresowany udziałem w programie powinien w przekonujący sposób zaprezentować swoją wizję projektu, na bazie którego chciałby później założyć spółkę. Jednym z głównych kryteriów oceny będzie innowacyjność i możliwość wdrożenia projektu, a premiowane będą z pewnością pomysły oparte o wyniki prac badawczych prowadzonych przez zespoły twórców – wyjaśnia Damian Kuźniewski.

Zespoły, które pozytywnie ukończą program akceleracyjny w danym naborze, będą miały szansę na grant w wysokości 50 tys. zł, który będzie mógł zostać wykorzystany na prace przedwdrożeniowe lub niezbędne przygotowania do założenia spółki. Pierwsze aktywności Szkoły start-up rozpoczną się na wiosnę tego roku.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę