Nasz profile

Czy kino superbohaterskie już się zestarzało? – wykład online jutro

Cała Polska

Czy kino superbohaterskie już się zestarzało? – wykład online jutro

Czy kino superbohaterskie już się zestarzało? – wykład online jutro

Kino CSK zaprasza na 17. odcinek Akademii Kina CSK: „Złota jesień superbohaterów.
Czy kino superbohaterskie już się zestarzało?” – wykład Kai Klimek, który odbędzie się 4 lutego 2021 o godz. 19:00.

Wszystkie gatunki filmowe zaliczają rozbieg, pełen wzniosłości lot i powolne opadanie. Z czasem filmy z każdego cyklu produkcyjnego zaczynają się powtarzać, muszą wymyślić się na nowo, zdekonstruować i przepakować. Gwarancja ich obecności w kulturze, czyli umowa z widzem z naczelnym pytaniem: „Czy jeszcze chcecie wierzyć w takie historie?” nie jest żelaznym glejtem po wsze czasy. Czy nuda, klisze i w-kółko-Macieju dopadły już kino superbohaterskie? Jeśli tak, i mit trzęsie się w posadach, to co może go wzmocnić? Czy najnormalniej w świecie mamy już dosyć „superaków” i basta? I z drugiej strony: czy nieśmiertelnym superbohaterom dana będzie złota jesień? Jak – i czy – zestarzeją się na ekranie? Wyobraźmy sobie tę siwiznę, zmarszczki, okulary do czytania (u Supermana na nosie) i hart ducha już nie taki jak dawniej. Ależ to byłby ciekawy obraz!

Filmy, które na pewno się pojawią:

– Logan, reż. James Mangold
– Ant-man, reż. Peyton Reed
– Watchmen (serial), reż. Damon Lindelof
– Amerykańscy bogowie (serial), reż. Bryan Fuller
– Avengers: Endgame, reż. Bracia Russo
– Trylogia Mrocznego Rycerza, reż. Christopher Nolan

PROWADZĄCA

Kaja Klimek Kajutex – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Absolwentka dziennikarstwa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia poświęcone filmowi i popkulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Gdańskim oraz warszawską Akademię Filmu Dokumentalnego przy Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Stale współpracuje z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej i Filmoteką Szkolną, gdzie zajmuje się edukacją, w tym prowadzeniem warsztatów krytyki filmowej dla dzieci i młodzieży. Jako programistka filmowa i kuratorka współpracuje m.in z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy gdzie jest gospodynią Klubu Serialowego #wodcinkach. Obecnie prowadzi program „Seriaale” na TVN Fabuła – pierwszy telewizyjny program w Polsce w całości poświęcony serialom.

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/3cgyn2v. Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM, wyślemy w dniu, w którym odbywa się wykład.

AKADEMIA KINA CSK

To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. To regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Cała Polska

Na górę