Nasz profile

Warsztat techniczny do dyspozycji studentów – otwarty!

Trójmiasto

Warsztat techniczny do dyspozycji studentów – otwarty!

Warsztat techniczny do dyspozycji studentów – otwarty!

Do dyspozycji użytkowników oddana została ostatnia z trzech prototypowni – Protolab II. Kompleksowo wyposażony warsztat techniczny znajduje się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Studenci, dyplomanci, uczestnicy projektu e-Pionier oraz kadra naukowa Politechniki Gdańskiej może korzystać z warsztatu bezpłatnie.

ProtoLab II jest częścią inicjatywy Space4makers w GPNT, gdzie na powierzchni 400 m kw powstała przestrzeń do prototypowania dedykowana dla startupów, innowacyjnych przedsiębiorstw oraz wynalazców. Warsztat wyposażony został w wielkogabarytowe maszyny do obróbki drewna i metalu, jak ploter CNC, tokarko-frezarka, prasa ręczna. Do dyspozycji użytkowników jest też stanowisko do druku 3D oraz zaplecze w postaci elektronarzędzi.

Dostęp do ProtoLab II możliwy jest, podobnie jak w pozostałych prototypowniach, przez całą dobę i przez siedem dni w tygodniu, po uprzednim zarejestrowaniu się i otrzymaniu karty dostępu.

Przestrzeń oraz jej wyposażenie stanowi uzupełnienie dwóch pozostałych ProtoLabów i daje możliwość opracowania i wykonania dowolnego prototypu.

Laboratorium powstało w ramach projektu „e-Pionier II – Wsparcie inwestorów z branży ICT szansą na rozwój potencjału uzdolnionych programistów”, realizowanego przez spółkę celową Politechniki Gdańskiej Excento.

Więcej informacji na temat zasad korzystania z przestrzeni można znaleźć na stronie ProtoLab.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia do użytku oddany został ProtoLab III – wyposażona w wysokiej klasy przestrzeń do protypowania dla studentów i pracowników naukowych PG, stworzona we współpracy spółki celowej PG Excento z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. W laboratorium realizowane będą inicjatywy m.in. z zakresu technologii kosmicznych i technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR).

Pierwszy ProtoLab powstał w 2018 r. w budynku Centrum Obsługi Technicznej PG [nr 65 na mapie kampusu] i był jednocześnie pierwszą całodobową prototypownią na Pomorzu. Laboratorium oferuje możliwość testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT. Prototypownia została wyposażona w różnego rodzaju urządzenia, m.in. oscyloskopy, generatory, mierniki obciążenia oraz oprogramowanie. Są też stanowiska lutownicze, narzędzia oraz drukarki 3D.

GPNT opublikował video, w którym można zobaczyć ProtoLab II w przestrzeni Space4Makers.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę