Zaplanuj weekend z poezją. Program Festiwalu Europejski Poeta Wolności

Ocena użytkowników:  / 0

Poezję można niespodziewanie odnaleźć np. na przystanku tramwajowym w ramach kampanii promującej Festiwal Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się 23 - 25 marca w Gdańsku.

EPW 2016 debata fot BognaKociumbas

Instytut Kultury Miejskiej przygotował program wydarzeń, które pokazują poezję z wielu perspektyw. Obok spotkań autorskich z nominowanymi do Nagrody Europejski Poeta Wolności odbędą się m.in.: debaty i konfrontacje literackie, krytyczne kwadranse, slam poetycki, wieczór czytania poezji, koncert i dyskusja muzyków o poezji oraz gala wręczenia Nagrody w reżyserii Wiktora Rubina.

Wookie w Gdańsku!

Ocena użytkowników:  / 0

28828032 1933678623370015 7574859115770894969 o

 

W najbliższy czwartek (22 marca) o 18:30 w gdańskim Olivia Sky Clubie (Olivia Tower, 12 piętro), odbędzie się spotkanie z Wookim, recenzentem gier planszowych. Łukasz "Wookie" Woźniak jest związany z grami planszowymi od dawna. Gra praktycznie od zawsze. Od 10 lat je recenzuje czy to na stronie internetowej, czy na swoim kanale YouTube. Później zajął się również sprzedażą gier i wydawaniem własnych produkcji. W pewnym momencie przestało to być już tylko hobby, a zamieniło się również w pracę, w której Łukasz po prostu świetnie się bawi. Patronujemy z dumą wydarzeniu i zapraszamy! Więcej szczegółów w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/429266657516599/

 

Więcej o tym jak Jak Łukasz "Wookie" Woźniak zebrał 300 000 zł na grę Valhalla i zmienił pasję w pracę:

 

 

Organizatorami są Ruch Akademicki Pod Prąd i Akademickie Spotkania Biblijne - Trójmiasto

Valeo Innovation Challenge: startuje piąta edycja światowego konkursu dla studentów. W ubiegłym roku wśród laureatów był zespół z Polski.

Ocena użytkowników:  / 0

9 marca, 2018 – Rozpoczęła się piąta edycja Valeo Innovation Challenge, światowego konkursu innowacji pod patronatem marki Valeo. Daje ona studentom z całego świata szansę na stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei. Rejestracja trwa do 30 marca.

VIC2018
Jesteś pomysłowym studentem i chcesz zapisać się w historii branży motoryzacyjnej i mobilnej? Valeo Innovation Challenge to konkurs dla ciebie. Stwórz zespół złożony z dwóch do pięciu osób (może się w nim znaleźć także nauczyciel lub profesor) i zmierz się ze studentami z całego świata, opracowując innowację wpisującą się w jedno z trzech zagadnień elektryzujących obecnie branżę motoryzacyjną: elektryfikacja pojazdów, autonomiczne samochody lub mobilność cyfrowa.
Już niemal 650 zespołów z 72 krajów i z ponad 350 uniwersytetów oraz szkół wyższych, zdecydowało się wziąć udział w piątej edycji projektu.

Niedzielne zakupy już nie na raty

Ocena użytkowników:  / 0

W niedzielę 11 marca 2018 r. nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych. Brak handlowych niedziel zmieni strukturę sprzedaży kredytów zaciąganych w weekendy. Jak informowało w grudniu ub. roku Biuro Informacji Kredytowej, Polacy dokonują najwięcej zakupów na raty w soboty i niedziele. Kredyty ratalne w weekendy, udzielane przez banki w sieciach handlowych oraz pożyczki w firmach pozabankowych, stanowią niemal 1/4 łącznej sprzedaży kredytów z całego tygodnia.

180201 bik niedzielne zakupy

Z dniem 1 marca 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o zakazie pracy w handlu w niedziele i święta. Praca w handlu będzie dozwolona w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a także w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Zakupy w weekendy będą utrzymane w grudniu – w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia.

Wybrano najlepsze prace magisterskie z zakresu Machine Learning

Ocena użytkowników:  / 0

14 marca, o godzinie 16:15 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się uroczysta Gala Finałowa pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science w Polsce – „Data Science Masters”. Podczas wydarzenia, poznamy autorów oraz tematykę zwycięskich prac.

data

Zakończyły się obrady Komisji Konkursu „Data Science Masters”, która wyłoniła autorów najlepszych prac magisterskich z zakresu Machine Learning i Data Science w Polsce. Jest to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Inicjatywa ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu Data Science oraz wyróżnienie i przedstawienie szerszej publiczności najciekawszych prac dotyczących nowych metod i innowacyjnych zastosowań analizy danych.