Trójmiejska Debata Rektorów

Ocena użytkowników:  / 0

Czy pomorskie szkoły wyższe są na dobrym kursie? Jak Trójmiasto jako ośrodek akademicki wypada na tle innych miast? Jaki był pierwszy rok rządów nowych rektorów? Co udało się zrealizować? Jakie są dalsze plany? Czy nie obawiają się reformy? Odpowiedź na te pytania poszukają uczestnicy Trójmiejskiej Debaty Rektorów, która odbędzie się w środę, 11 października o godz. 17.30 w Europejskim Centrum Solidarności.

debataJuż po raz drugi Gazeta Wyborcza Trójmiasto organizuje Trójmiejską Debatę Rektorów. Hasło, które przyświeca spotkaniu pozostaje niezmienne: „Bez silnych uczelni nie ma metropolii”. Szkoły wyższe są magnesem przyciągającym do miast młodych ludzi. Pozwalają lokalnym gospodarkom harmonijnie się rozwijać, często będąc ich kołem zamachowym. Czy po roku działania nowych rektorów, pomorskie uczelnie zrobiły krok do przodu? O to uczestników debaty zapytają moderatorzy - dziennikarze „Wyborczej Trójmiasto” - Anna Dobiegała i redaktor naczelny Mikołaj Chrzan. Formuła spotkania zakłada również możliwość zadawania pytań z sali.
W debacie udział wezmą:
- rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Jacek Namieśnik
- rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. UG, dr hab. Jerzy Gwizdała
- prorektor ds. rozwoju i kształcenia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Jacek Bigda
- rektor Akademii Morskiej w Gdyni prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski
- rektor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku dr hab. Krzysztof Polkowski

Debata organizowana jest w ramach projektu „Gdańsk. Tu rośnie nowe centrum Europy". Odbędzie się 11 października 2017 roku o godzinie 17.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1). Wstęp wolny.

Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2017 rozpoczęte!

Ocena użytkowników:  / 0

Mediatory kanapy


9 października rozpoczęło się głosowanie w Plebiscycie MediaTory. Do 23 października studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Laureatów 11. Plebiscytu MediaTory poznamy na Gali Finałowej 2 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa przez ostatnie miesiące nadsyłali swoje propozycje kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich została wyłoniona lista nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu MediaTory. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2016 roku wyróżniły się profesjonalizmem i rzetelnością.

Studia, to też dobra zabawa! Zapraszamy na występy Mela LaMara. To amerykański iluzjonista, żongler i brzuchomówca.

Ocena użytkowników:  / 0

Pierwszy rok to nic strasznego. Jednak porządna dawka śmiechu pozwoli go rozpocząć znacznie lepiej. W październiku, Ruch Akademicki Pod Prąd zaprosił Mela LaMara na występy na polskich uczelniach. Wszystko po to, by rozśmieszyć studentów i nauczyć ich kilku iluzjonistycznych sztuczek.

Melamar maly

Mel LaMar jest amerykańskim iluzjonistą, żonglerem i brzuchomówcą z ogromnym poczuciem humoru. W ubiegłym roku pierwszy raz przyjechał do Polski, dokładnie do Krakowa. W tym roku odwiedzi Gdańsk, Poznań i Kraków. Wystąpi na sześciu uczelniach w Polsce i choć na chwilę sprawi, że studiowanie będzie przyjemniejsze.

 

Zapraszamy na występy i warsztaty Mela na uczelniach w Polsce:
Gdańsk: 9 – 10 października 2017
Poznań: 11 – 12 października 2017
Kraków: 16 – 17 października 2017
Więcej na www.rapp.pl

 

Aby lepiej poznać Mela, zapytaliśmy go o jego karierę, rodzinę i wpadki podczas występów. Iluzjonista musi dużo ćwiczyć, a czasami i tak popełnia błąd. Tak jak na studiach, kiedy wydaje się, że już wszystko umiemy, a jednak coś idzie nie po naszej myśli. Gdy poznacie Mela, nabierzecie otuchy, że warto podnieść piłkę, by żonglować dalej.

Bardzo się cieszymy, że odwiedzisz polskie uczelnie, ale ciekawi nas też to, co ty studiowałeś.
Ukończyłem edukację zdrowotną i biologię na University of Northern Colorado. Po liceum chciałem zostać nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem gimnastyki.

Podróżują i pomagają. Już po raz szósty wyruszyła wyprawa brzegiem Bałtyku "440 km po zmianę"

Ocena użytkowników:  / 0

Logo 440 km3 lipca po raz szósty ze Świnoujścia wyruszyła piesza wyprawa wzdłuż polskiego wybrzeża. W ciągu dwudziestu dziewięciu dni Sylwia Nikko Biernacka wraz z koleżankami z Fundacji Machina Fotografika przejdzie 440 km po piasku, aby wesprzeć inną kobietę: Katarzynę Bieniek z Dębia, która w wieku 3,5 lat straciła nogę w wypadku tramwajowym. Dzięki "440 km po zmianę" Kasia otrzyma od sponsora projektu Fundacji Poland Business Run wsparcie w wymianie części protezy.

Bałtycki Festiwal Nauki już niebawem!

Ocena użytkowników:  / 0

Laboratoria i pracownie naukowe Politechniki Gdańskiej po raz kolejny staną otworem przed wszystkimi, którzy chcieliby poznać ich tajemnice. Zapraszamy do odwiedzenia uczelni podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki! W dniach 24-28 maja zaplanowano prawie dwieście różnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Znajdą się wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady i dyskusje. W ich przygotowanie zaangażowali się pracownicy i studenci wszystkich wydziałów oraz innych uczelnianych jednostek.