Dziennikarze nagrodzeni przez studentów. MediaTORY to największe wyróżnienie i docenienie ich pracy

Mediatory

Znamy laureatów 11. edycji Plebiscytu MediaTory!
Studenci dziennikarstwa z 22 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Grzegorz Kwolek, Ewa Żarska, Robert Mazurek oraz Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Ewę Ewart - reportażystkę i producentkę filmów dokumentalnych.

 

Laureaci 11. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie:

AuTORytet: Ewa Ewart

NawigaTOR: Robert Mazurek [Poranna Rozmowa, RMF FM]
Za codzienną dawkę publicystyki na żywo, przybliżającą aktualne wydarzenia z polskiej sceny politycznej. Za wywiady, które nierzadko wyznaczają temat bieżącej debaty publicznej. Za pełne celnych pytań scenariusze rozmów, a także dynamiczny i dociekliwy styl, który nie pozwala rozmówcy na ucieczkę od odpowiedzi.

 

TORpeda: Grzegorz Kwolek [RMF FM]
Za bycie pierwszym, który dotarł do prawdziwego powodu zerwania negocjacji w sprawie zakupu śmigłowców Caracal. Za bieżące monitorowanie sprawy i błyskawiczne informowanie o jej nowych wątkach. Za bezstronne przeanalizowanie argumentów zarówno Ministerstwa Obrony Narodowej, jak i firmy Air Bus.

 

AkumulaTOR: Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz [TVP Sport]
Za przepełnione dużymi emocjami relacje z tegorocznych Mistrzostw Świata
w lekkoatletyce. Za bezkonkurencyjny komentarz podczas zmagań naszych rodaków
o medale. Za przekazywanie informacji o sporcie w sposób lekki i przystępny, pełen pozytywnej energii. Za rozgrzewanie w Polakach ducha sportu i zdrowej rywalizacji.

 

DetonaTOR: Wojciech Bojanowski, „Śmierć w komisariacie” [Superwizjer, TVN]
Za powrót do sprawy śmierci 25-letniego Igora Stachowiaka. Za zdobycie oraz publikację nieznanych wcześniej nagrań. Za materiał, dzięki któremu po roku od zdarzenia policjanci
z wrocławskiego komisariatu zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Za wywołanie dyskusji na temat nadużywania władzy przez funkcjonariuszy wobec zatrzymanych.

ObserwaTOR: Maciej Czarnecki, „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”
Za obiektywny reportaż obalający mit o norweskim państwie idealnym. Za przybliżenie zasad funkcjonowania instytucji Barnevernet, wywołującej strach u imigrantów i omówienie działania pracowników tamtejszej opieki społecznej. Za kompleksowe przedstawienie problemu rozdzielania rodzin, widzianego oczami rodziców oraz pokrzywdzonych, ale
i wyrządzających krzywdę dzieci.

ProwokaTOR: Tomasz Piątek, „Macierewicz i jego tajemnice”
Za publikację książki ujawniającej koneksje ministra Antoniego Macierewicza z rosyjskimi służbami i domniemanym szefem tamtejszej mafii. Za dotarcie do nieznanych wcześniej dokumentów i danych. Za tytaniczną pracę dziennikarską i szeroko zakrojone śledztwo, odsłaniające kontrowersyjne fakty z życia czołowego polityka.

InicjaTOR: Krzysztof Stanowski, akcja #DobroWraca
Za zainicjowanie akcji charytatywnej na Twitterze i wykorzystanie medium społecznościowego do stworzenia cyklicznych akcji pomocy finansowej osobom chorym. Za zaangażowanie znanych sportowców w inicjatywę, która stała się przyczynkiem do czynienia dobra. Za wykonywanie dziennikarskiej misji, która wykracza poza jego specjalizację zawodową.

ReformaTOR: Ewa Żarska, „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” [Polsat News]
Za zbadanie sprawy i zdemaskowanie pedofila, na którego groźne wpisy internetowe nie reagowały organy prawa. Za szybkość działania i szokujący reportaż, pogrążający funkcjonowanie systemu. Za kilkumiesięczne dziennikarskie śledztwo i zgromadzenie informacji, umożliwiających wznowienie działań prokuratorskich w tej sprawie i wydanie listu gończego za podejrzanym.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Sponsorem Głównym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Partnerem Strategicznym - Warszawski Instytut Bankowości. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.


***

Zdjęcia z 11. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory do pobrania pod adresem:
http://www.mediatory.pl/wp-content/uploads/2017...

Materiały wizualne z tegorocznej Gali Finałowej dostępne są na Facebooku: www.facebook.com/MediaTory oraz na kanale MediaTory w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/user/MediaToryPL.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest w załączniku oraz na: www.mediatory.pl.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Moje konto