Trójmiasto

Zaplanuj weekend z poezją. Program Festiwalu Europejski Poeta Wolności

Poezję można niespodziewanie odnaleźć np. na przystanku tramwajowym w ramach kampanii promującej Festiwal Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się 23 - 25 marca w Gdańsku.

EPW 2016 debata fot BognaKociumbas

Instytut Kultury Miejskiej przygotował program wydarzeń, które pokazują poezję z wielu perspektyw. Obok spotkań autorskich z nominowanymi do Nagrody Europejski Poeta Wolności odbędą się m.in.: debaty i konfrontacje literackie, krytyczne kwadranse, slam poetycki, wieczór czytania poezji, koncert i dyskusja muzyków o poezji oraz gala wręczenia Nagrody w reżyserii Wiktora Rubina.

Wookie w Gdańsku!

28828032 1933678623370015 7574859115770894969 o

 

W najbliższy czwartek (22 marca) o 18:30 w gdańskim Olivia Sky Clubie (Olivia Tower, 12 piętro), odbędzie się spotkanie z Wookim, recenzentem gier planszowych. Łukasz "Wookie" Woźniak jest związany z grami planszowymi od dawna. Gra praktycznie od zawsze. Od 10 lat je recenzuje czy to na stronie internetowej, czy na swoim kanale YouTube. Później zajął się również sprzedażą gier i wydawaniem własnych produkcji. W pewnym momencie przestało to być już tylko hobby, a zamieniło się również w pracę, w której Łukasz po prostu świetnie się bawi. Patronujemy z dumą wydarzeniu i zapraszamy! Więcej szczegółów w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/429266657516599/

 

Więcej o tym jak Jak Łukasz "Wookie" Woźniak zebrał 300 000 zł na grę Valhalla i zmienił pasję w pracę:

 

 

Organizatorami są Ruch Akademicki Pod Prąd i Akademickie Spotkania Biblijne - Trójmiasto

Studenci głosują na ostatnią chwilę - plebiscyt Pomorskie Sztormy

Jeszcze tylko dziś można zagłosować w plebiscycie „Pomorskie Sztormy”. A ponieważ studenci uwielbiają robić wszystko na ostatnią chwilę, bo zdają najcięższe egzaminy przygotowując się jeden dzień, to właśnie dzisiaj studenci będą podejmowali decyzję: Kto zostanie sportowcem roku na Pomorzu? Które przedsięwzięcie zasługuje na miano najlepszej inwestycji? Jakie wydarzenie wzbudziło największe emocje w pomorskiej kulturze? Który projekt z wykorzystaniem funduszy unijnych jest najciekawszy? To zależy od wyników głosowania, które do godz. 23.59 trwa na stronie www.pomorskiesztormy.pl.

IMG 4849

„Pomorskie Sztormy” to plebiscyt „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Medionalia 2018

MEDIONALIA2018male

Od 23 do 25 marca odbędzie się na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Gdańskim VIII Ogólnopolska Konferencja Dziennikarzy Studenckich Medionalia.
Rozpoczynamy spotkaniem z reportażem w Bibliotece pod Żółwiem w Gdańsku. Zaproszonymi gośćmi będą autorzy biografii Anny Przybylskiej – Grzegorz Kubica i Maciej Drzewicki.

Exodus Conference & Festival

Exodus Conference & Festival (1-4 lutego 2018, Gdańsk) to inspirująca konferencja chrześcijańska z elementami festiwalu dla wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga, rozwijać swoją duchowość i poznać wyjątkowych ludzi z całej Polski, świetnie się przy tym bawiąc!

11 wieczorEX 27012017 Sylwester Palimaka

Myślą przewodnią najbliższej edycji: FORWARD ▶️▶️▶️ jest to, aby nie polegać tylko na własnych siłach, ale pokładać swoją ufność w Bogu. Konferencja będzie mówić o stawianiu śmiałych kroków naprzód, aby trafić do miejsca, które On dla nas zaplanował.

Przygotowaliśmy wypełniony po brzegi program. Sesje na głównej scenie i ścieżki tematyczne poprowadzą wyjątkowi mówcy m.in Glyn Barrett (UK), Dave Niblock (UK), Michał Włodarczyk, Andrzej Cichocki, Maciej Liziniewicz, Monika i Marcin Nowiccy, Szymon i Magda Kruba.

W części festiwalowej zagra m.in EX IT + Goście Specjalni (koncert polskiego uwielbienia) oraz artyści tacy jak SARSA, Josh Savage, Dzieła Wybrane, Edyta Górecka.

Exodus

Moje konto