„Kobieta pracująca” - we wtorek debata „Wyborczej Trójmiasto”. Poprowadzi ją Karolina Korwin Piotrowska

a2 plakat kobieta pracujaca 12 2017

„Dziewczyny – włączcie się do gry! Praca kobiet się opłaca” – pod tym hasłem we wtorek 5 grudnia w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się debata „Gazety Wyborczej Trójmiasto” z cyklu „Kobieta pracująca”. Poprowadzi ją Karolina Korwin Piotrowska.

Hasło debaty jest nawiązaniem do wydanej w 2013 roku przez wydawnictwo Sonia Draga książki Sheryl Sandberg „Włącz się do gry. Kobiety, praca i chęć przywództwa”. Sandberg jest prezeską Facebooka, jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata i jedną z najlepiej opłacanych kobiet w amerykańskim biznesie. W swojej książce pokazuje, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z rolą żony i matki.

Kobiety są połową ludności świata (stanowią 49,5 proc. populacji), więc w pracy i na stanowiskach menedżerskich też powinna być ich przynajmniej połowa! Czy tak jest? To pytanie retoryczne. O przyczynach takiego stanu rzeczy porozmawiamy podczas wtorkowego spotkania. Dyskusję poprowadzi znana dziennikarka radiowa i telewizyjna Karolina Korwin Piotrowska, felietonistka, autorka książek, m.in. wydanej w tym roku „#Sławy”.

W debacie wezmą udział:
• Agnieszka Bożejewicz, właścicielka www.baga.net.pl;
• dr Natasza Kosakowska-Berezecka, trenerka biznesu, ekspertka ds. różnorodności w organizacji, wykładowczyni akademicka, adiunkt w Zakładzie Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego;
• Ewa Launders, starsza menedżerka ds. funduszy State Street, liderka klubu Professional Women’s Network,
• Magda Wrona z babyshowertrojmiasto.pl;
• Joanna Wszeborowska, dyrektorka Biura Doboru i Rozwoju Kadr Ergo Hestia;
• Piotr Olech, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Z naszymi gośćmi będziemy też rozmawiać o włączaniu się kobiet do gry w różnych momentach życia i kariery zawodowej – na początku pracy, po powrocie z urlopu macierzyńskiego oraz w przypadku propozycji awansu. Tematem dyskusji będą również korzyści płynące z obecności kobiet na rynku pracy.

Debata „Dziewczyny – włączcie się do gry! Praca kobiet się opłaca”, wtorek 5 grudnia, godz. 17 - Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 53, Gdańsk. Wstęp jest wolny, ale obowiązuje rejestracja na www.kobietapracujaca2017.evenea.pl
Partnerami debaty są: ERGO HESTIA, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, State Street, Uniwersytet Gdański

Wsparcie merytoryczne: Lean In Polska, Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Moje konto