Powrót 48 / grudzień 2014

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

48numerPowrot

Świat pędzi i doprowadza nas do codziennej zajętości. Nie ma czasu dla przyjaciół, rodziny i psa. A zimą dodatkowo rozpoczyna się sezon zaliczeń i kół. Niektórzy są już po kilku egzaminach. Ale jest taki czas w roku, gdy Ziemia kręci się wolniej. To czas, gdy przychodzą Święta. Zwalniamy, pakujemy swoje rzeczy, a czasem nawet swoje zwierzaki i jedziemy do domu. O podróży z dwoma kotami opowiada Kinga Siwkowska, która za nic w świecie nie zostawi swoich cennych pociech w akademiku. Koty są warte fortunę, wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz pokarmu. Kinga ma swoje sposoby, by podczas podróży nie doskwierały pasażerom. Z artykułu dowiadujemy się czy kot lubi patrzeć za okno, czy jadący pociąg go drażni. Gdy myślimy o drażnieniu kota, to czujemy jego stres, ale co się stanie jeśli poczujemy własny? A co będzie, gdy ten zmieni się w lęk, a później w panikę zawłaszczającą całe ciało? Reportaż o Anecie i jej zmaganiach z nerwicą lękową jest opowieścią o powolnym powrocie do normalnego życia. Zaczęło się dawno i wciąż trwa, jednak można z tą dolegliwością walczyć.

W tym wydaniu zastanawialiśmy się czy możliwe jest utrzymanie relacji na odległość. Takie znajomości funkcjonują na zasadzie fali odpływu i przypływu. Ktoś przyjeżdża, spędza cudowny czas razem, a potem odjeżdża. Ale czy w taki sposób można się poznać? Jedno z takich pytań zadaliśmy psycholog dr Annie Tylikowskiej.

Rozstania i powroty muszą generować konflikty, a podczas konfliktu rani się bliską osobę. Aby relacja wciąż się odnawiała potrzebne jest przebaczenie. Pod koniec znajdziesz artykuł opisujący dokładnie czym ono jest. By przebaczyć nie potrzebujemy osoby, która nas zraniła. A jeśli już przebaczymy, to nie oznacza, że zapomnimy.

Powrót do domu z wyprawy marzeń to wyzwanie. Karolina Gizara opowiada o wyprawie do Nikaragui i Kostaryki. Obroniła pracę inżynierską i pojechała w świat. Dlaczego? Bo tak sobie obiecała. Razem z nią odkryjemy krainę bananów, w której nie ma nazw ulic.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież