Spotkania nr 51 / grudzień 2015

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

okladka 51Spotkania z innymi mogą nas przemienić. W pierwszej kolejności rodzina, która może dać nam skrzydła, albo jednym ruchem noża kuchennego je odciąć. Bożena Giszter i Patrycja Oryl opisują spotkania rodzinne z zupełnie innych perspektyw. Pierwsza opowiada o tym za czym tęsknimy i sobie życzymy: miłych, spokojnych Świąt, druga o tym jak to zazwyczaj wygląda.

Nie tylko styczność z denerwującymi bliskimi może nas zmienić, ale ludzie pochodzący z innych kultur mogą rzucić światło na nasze postrzeganie świata. Odkrycie, że ktoś, kto żyje w skrajnym ubóstwie wcale się tym nie przejmuje, tylko chce być po prostu sobą i dzieli się tym co posiada najlepszego pozostaje w człowieku na zawsze. Ana Matusevic pokazuje nam świat bezinteresownej życzliwości ludzi z Armenii i Gruzji.

Stanięcie oko w oko z tygrysem może zmienić myślenie o sobie. Arkadiusz Naruk opisuje szok jakiego doznał po wejściu do klatki z dzikimi zwierzętami. Jego przeżycia są odmienne od wyrazu twarzy prezentowanej na fotografiach.

Na przedostatniej stronie ogłosiliśmy konkurs. Wszytko po to, by zachęcić was do czytania recenzji na stronie: podprad.pl/ksiazki. Każdego miesiąca publikujemy recenzję kilku ciekawych książek. Jeśli poszukujecie oryginalnego prezentu pod choinkę, spójrzcie do działu recenzji, tam zawsze można znaleźć coś interesującego.

By było różnorodnie, na końcu magazynu możesz znaleźć czekoladowe przepisy. Zimowy czas najlepiej przeżyć z pomocą afrodyzjaku. I tego ci na te kilka tygodni najkrótszych dni życzę. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież