Nasz profile

EDYCJA 2014

Na początku listopada odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Medionaliów, konferencja skierowaną do dziennikarzy studenckich i odbiorców mediów. Przez trzy dni wspólnie walczyliśmy o to, za czym wielu dziś wzdycha, a prawie nikt nie wierzy, że to jeszcze możliwe. Rzetelne dziennikarstwo, w którym jakość góruje nad szybkością i szokowaniem! Stąd nazwa temat edycji Powrót do źródła.

Rozpoczęliśmy od piątkowego after party w Bibliotece wraz z Piotrem Mieśnikiem, autorem książki „Wyznania hieny”.

Następnego dnia odbyły się dwie otwarte debaty, warsztaty dziennikarskie oraz strefa networkingowa na Politechnice Gdańskiej. Wśród zaproszonych dziennikarzy byli Marek Twaróg z Dziennika Zachodniego, Damian Muszyński, medioznawca, Dariusz Szreter z Dziennika Bałtyckiego, Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk, Adam Hlebowicz z Radia Plus, Maciej Sandecki z Gazety Wyborczej, Jarosław Zalesiński z Gazety Wyborczej, dr Sławomir Czalej, fotoreporter i reportażysta, Maciej Naskręt z Trojmiasto.pl, Patryk Szczerba z Trojmiasto.pl, Łukasz Rudziński z Trojmiasto.pl, Michał Pacześniak z Radia Plus, Ewelina Oleksy z Dziennika Bałtyckiego, Łukasz Kłos z Dziennika Bałtyckiego i Ewelina Potocka z Onet.pl.
Wieczór spędziliśmy goszcząc w Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego spędzając razem czas na występie grupy improwizacyjnej GIT i jedzeniu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG.

Ostatniego dnia Medionaliów w Instytucie Kultury Miejskiej spotkaliśmy się na otwartych seminariach z Dominikiem Wernerem oraz Pawłem Wyszomirskimlaureatami Grand Press Photo 2014 za podcast z Ukrainy oraz Adamem Kasprzykiem z TVN24.

Chcemy czerpać z etosu dziennikarstwa i przypominać wartości leżące u podstaw tego zawodu. Sprzeciwiamy się bezmyślnemu, masowemu odbiorowi i dlatego naszym celem jest pokazać jak czytać, słuchać i patrzeć rozsądnie. Więcej o tym przeczytasz w naszym manifeście.

Poniżej relacja z Medionaliów, debaty oraz spotkanie z Piotrem Mieśnikiem.

 

ZAPROSZENIE

MEDIONALIA 2014. Powrót do źródła

Tworzyć uczciwie. Odbierać mądrze. Zrozumieć.

Konferencja dla dziennikarzy studenckich i odbiorców mediów

Konferencja odbędzie się pod patronatem Rektorów UG i PG oraz Prezydenta Miasta Gdańska.  Organizatorem konferencji jest Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”, Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego, WRS Chemii oraz WRS Zarządzania i Ekonomii.

Zapraszamy na piątą edycję ogólnopolskiej konferencji studenckiej MEDIONALIA, która odbędzie się 7, 8 i 9 listopada w Gdańsku.

MEDIONALIA to warsztaty dziennikarskie dla studentów zaangażowanych w mediach oraz inspirujące spotkanie dla odbiorców mediów.

Konferencja odbędzie się w kilku punktach kulturalnych miasta Gdańska – Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu oraz Instytucie Kultury Miejskiej na Długim Targu

Pozostałe punkty to: Instytut Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechnika Gdańska.

Konferencja, będzie składać się z części dyskusyjnej (panele dyskusyjne na auli), warsztatowej (w mniejszych grupach) oraz seminaryjnej.

W tym roku chcemy przywrócić wiarę w media! Pokazać, że uczciwe dziennikarstwo jest możliwe i dziś oraz uczyć jak z natłoku informacji wybierać te sprawdzone.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.

-Marek Twaróg (redaktor naczelny Dziennika Zachodniego),

-Piotr Mieśnik (autor książki pt.: „Wyznania hieny”),

-Adam Kasprzyk (reporter TVN24),

-Damian Muszyński (pedagog mediów, medioznawca, wykładowca akademicki, publicysta),

-Dariusz Szreter (redaktor w Dzienniku Bałtyckim),

-Jacek Naliwajek (Radio Gdańsk),

-Adam Hlebowicz (redaktor naczelny Radia Plus),

-Mariusz Kowalewski (dziennikarz śledczy).

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

 

Na górę