Nasz profile

EDYCJA 2015 LIGHT

3 grudnia 2015 roku o godzinie 18:00, na Wydziale Chemii Politechniki Gdańskiej, w sali 013 (Chemia C) zapraszamy na spotkanie pt.

„Co piszczy w trójmieście? Medionalia Light z dziennikarzami trójmiasto.pl”.

Naszymi gośćmi będą Maciej Naskręt, Łukasz Rudziński i Patryk Szczerba.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Medionalia Light. Chcemy skupić się na praktycznych aspektach zawodu, więc będzie okazja do zadania przeróżnych pytań związanych z pracą dziennikarza.

Zapisy na spotkanie pod adresem: https://trojmiasto.konfeo.com/pl/groups

Medionalia Light to spotkania skierowane do wszystkich, którzy chcą świadomie i mądrze odbierać media. W trakcie różnych wydarzeń, swoją wiedzą i refleksjami dzielą się praktycy i teoretycy prasy, telewizji czy radia. Celem jest poruszanie jak najbardziej różnorodnej tematyki związanej ze środkami masowego przekazu oraz omawianie ich najbardziej aktualnych problemów.

Opis prelegentów:

Maciej Naskręt – dziennikarz i reporter, operator kamery i montażysta – człowiek-orkiestra internetu i nowoczesnych mediów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, swoją karierę medialną rozpoczął w internecie jako bloger. Od pięciu lat zawodowo związany z portalem Trojmiasto.pl, gdzie publikuje teksty i materiały wideo. Na co dzień zajmuje się tematyką szeroko rozumianego transportu kołowego. Największą satysfakcję zawodową sprawiają mu skuteczne interwencje dziennikarskie związane z komunikacją drogową. Jest autorem wielu raportów z placów budowy – m.in. tunelu pod Martwą Wisłą, Trasy Słowackiego, Trasy Sucharskiego, a także Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Łukasz Rudziński – od 2008 roku dziennikarz działu kultura Portalu Trojmiasto.pl, od 2006 do 2009 roku współpracował z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w ramach projektu Nowa Siła Krytyczna. Jego pasją jest teatr. Absolwent filologii polskiej oraz slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim i już na studiach został uznany przez profesorów uniwersyteckich za rodzący się talent krytyki teatralnej. Publikował między innymi na łamach Gazety Wyborczej, w magazynie Teatr, Scena, Notatnik Teatralny oraz Morelach i Grejpfrutach, a także na portalu e-teatr.pl.

Patryk Szczerba – dziennikarz regularnie publikujący w internecie od 2007 roku, najpierw w Wirtualnej Polsce, później kolejno w serwisie MM Trojmiasto i internetowej redakcji Dziennika Bałtyckiego. Od sierpnia 2012 roku w redakcji Trojmiasto.pl, stawia coraz śmielsze kroki w formach multimedialnych. Na co dzień zajmując się przede wszystkim życiem Gdyni, pozostaje orędownikiem całego Trójmiasta. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Dostrzega tematy, które mogą poruszyć czytelników, nie tylko te związane z negatywnymi wydarzeniami. Zafascynowany nowymi mediami – przede wszystkim Twitterem z wciąż niewykorzystanym lokalnie potencjałem. Zauroczony dobrej jakości amerykańskimi serialami, znajduje czas także na dobre lektury i… lekturę prasy drukowanej.

*Konferencja Medionalia odbędzie się wiosną, od 10 do 13 marca 2016 roku. Zapraszamy!

 

Było też spotkanie z Markiem Sterlingowem.

Na górę