(Nie)pełnosprawność

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie filmowym na krótki film dokumentalny [Nie]pełnosprawność, opowiadający historię pracującej osoby niepełnosprawnej / z niepełnosprawnością.

Celem konkursu jest uwrażliwienie społeczeństwa na obecność osób z niepełnosprawnościami w miejscach pracy i ukazanie wpływu owych miejsc na niepełnosprawnych.

logo

Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, doświadczenia filmowego i umiejętności. Z radością przyjmujemy także filmy autobiograficzne.

Większość Polaków i Polek nie ma pojęcia o tym, jak na co dzień funkcjonują osoby z niepełnosprawnością. Nikt nie ma odwagi zapytać. Konkurs ma uświadomić uczestnikom i potencjalnym widzom, że osoby niepełnosprawne / z niepełnosprawnością nie mogą być sprowadzone jedynie do roli pacjentów walczących z tragedią. Brak kontaktów i brak wiedzy w społeczeństwie na tematy związane z niepełnosprawnością prowadzi do stereotypizacji, strachu i trudności w nawiązywaniu relacji. Głównym zadaniem uczestników konkursu jest te bariery przełamać.

Zwycięzcę wyłoni niezależne 5-osobowe jury: w składzie znajdują się m.in. Agata Gawska (prezeska fundacji Fundacja Aktywizacja), Natalia Maliszewska (programerka Warszawskiego Festiwalu Filmowego) czy Alma Mujanovič (aktywistka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych).

Jak i kiedy?
Filmy można będzie zgłaszać przez platformę filmfreeway.com od 16 marca do 16 kwietnia 2018 r. Pierwsze trzy miejsca otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 4000 zł.
Ogłoszenie wyników nastąpi 14 maja 2018.
2 czerwca odbędzie się w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym na warszawskim Służewiu specjalny pokaz filmów konkursowych oraz oficjalne wręczenie nagród.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:
http://bit.ly/konkursdokumentalni


Organizatorzy: Dokumentalni

Partnerzy: Humanity in Action Polska
oraz: Fundacja Integracja i portal www.niepełnosprawni.pl, Fundacja Audiodeskrypcja, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Leżę i Pracuję, L’Arche Polska oraz Polski HR - A-Trybut!
Sponsorzy: Astor sp. z o.o. oraz TWW Nieruchomości Sp. z o.o. s.k.

Moje konto