Nasz profile

MEDIONALIA

Zapisy na konferencję (wybór warsztatów) pod linkiem: medionalia2019.konfeo.com

Program konferencji MEDIONALIA 2019

Od 22 do 24 marca 2019, zapraszamy na konferencję dziennikarzy studenckich Medionalia do Gdańska. Pamiętajmy, że jest to nasza, wspólna konferencja. Przygotowujemy ją dla nas, każdy może dołożyć coś od siebie. Od organizacji, do zadania dobrego pytania oraz stworzenia przyjaznej atmosfery. 

Rozpoczynamy mocnym uderzeniem, spotkaniem z reportażem w Bibliotece w Gdańsku. Dziennikarka Onetu, Edyta Żemła opowie nam o wojsku, wojnie i pisaniu książek o żołnierzach. Autorka słynnej książki: „Zdradzeni.” Bo jak mówi sama w podtytule, w Nangar Khel to nie żołnierze splamili honor Polskiej Armii, lecz politycy.

Sobotę spędzimy na Politechnice Gdańskiej rozpoczynając debatą pod tytułem: Jakość debaty publicznej – czy my mamy na to wpływ?

Po debacie rozpocznie się czas warsztatów. Uczestnicy będą mieli możliwość poznawania niezbędnych narzędzi dziennikarza przyszłości.

Poruszymy kwestie związane z tym czy warto zakładać własne, niezależne radio i jak to zrobić, jakie płyną z tego korzyści, a jakie zagrożenia. Dowiemy się również jak mówić prawdę zgodnie z prawdą, a także jak wypromować studencką redakcję używając do tego instagrama.

Po przerwie obiadowej uczestnicy warsztatów będą szkolić się z dziedziny tradycyjnych mediów. Odwiedzą Radio Mors, Kronikę Studencką na PG, siedzibę WP oraz TVP3 ośrodek w Gdańsku. Odbędą się również warsztaty pisarskie pt.: Jak pisać, by oczarować czytelnika?

W niedzielę konferencja przeniesie się na Uniwersytet Gdański, by tam uczestnicy mogli posłuchać o dziennikarstwie telewizyjnym, radiowym i internetowym.

Organizatorem konferencji jest Ogólnopolski Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd”.

Konferencja odbywa się pod patronatem prezydenta Miasta Gdańska, rektora Politechniki Gdańskiej i rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Debata i spotkanie z reportażem mają formułę otwartą, natomiast na seminaria i warsztaty obowiązują zapisy. Konferencja jest bezpłatna.

Więcej na podprad.pl/Medionalia

W wydarzeniu na FB znajdziecie wszystkie aktualności: https://www.facebook.com/events/702015353546305/

 Medionalia to konferencja dla dziennikarzy studenckich, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2010 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jesteśmy my – Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd ze swoją Redaktor Naczelną Katarzyną Michałowską. Pomysł na Medionalia był prosty – mieliśmy potrzebę uczyć się od bardziej doświadczonych, więc zaprosiliśmy ich do siebie! W tym roku konferencja odbędzie się po raz ósmy. Pomysł ewaluuje, cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zbiera dobre opinie. Nawet nasi prelegenci chcą do nas co roku wracać. I chociaż pierwsza idea Medionaliów dotyczyła potrzeb studenckich redakcji, dziś nasze ambicje sięgają znacznie wyżej – chcemy mieć wpływ na kreowanie rynku medialnego w naszym regionie i całym kraju.

Myśli, które towarzyszą nam od początku przygotowań do tegorocznych Medionaliów i które nieustannie motywują nas do pracy zebraliśmy w manifest – wizję, która stała się naszym celem.

 

EDYCJE

2019 | 2018 | 2017 | 20162015 LIGHT | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

 

GOŚCIE NASZYCH EDYCJI

 

NIEZBĘDNIK

Jak się zarejestrować? Jak dojechać? Gdzie znajdę nocleg? Jak poruszać się po terenie Medionaliów? Z kim się kontaktować? – Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym Niezbędniku Uczestnika.

 

NASZE PROFILE SPOŁECZNOŚCIOWE

 

PATRONAT HONOROWY

 

PARTNERZY

 

ORGANIZATOR

WSPÓŁORGANIZATORZY


Na górę