Nasz profile

MEDIONALIA – konferencja dla dziennikarzy studenckich

Aktualności

MEDIONALIA – konferencja dla dziennikarzy studenckich

MEDIONALIA – konferencja dla dziennikarzy studenckich

W dniach 16-18 listopada na Politechnice Gdańskiej odbędzie się ogólnopolska konferencja dla studenckich dziennikarzy Medionalia 2012.

Piątkowy koncert Tomasza Żółtko (poety, felietonisty, pieśniarza) zainauguruje o 18:00 konferencję w klubie studenckim Kwadratowa (na terenie Politechniki Gdańskiej).

W sobotę o 9:00 w Auli PG odbędzie się oficjalne rozpoczęcie. W programie zaplanowano seminaria oraz praktyczne warsztaty. Zaproszono profesjonalistów w dziedzinie dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego. Tak jak w ubiegłym roku, jeden panel zostanie poświęcony tematyce na styku dziennikarstwa i public relations.

Przygotowaliśmy warsztaty w redakcji Dziennika Bałtyckiego, studiu filmowym TASK, radiu, warsztaty fotograficzne, dziennikarskie, szkolące sztukę reportażu, pisania recenzji, sztukę blogowania oraz warsztat PR – szczególnie adresowany do działaczy kół naukowych i organizacji studenckich.

W tym roku odbędzie się konkurs na trzy najlepsze reportaże studenckie. Jurorami są Dariusz Szreter oraz Tomasz Słomczyński z Dziennika Bałtyckiego.

Sama konferencja odbędzie się od 17-18 listopada, na terenie Politechniki Gdańskiej w Auli (sobota) i Audytorium Novum (niedziela). Będzie składać się z części dyskusyjnej (panele dyskusyjne na auli) i warsztatowej (w mniejszych grupach).

Prelegentami jak co roku są profesjonaliści. W tym roku naszymi gośćmi będą m.in.: felietoniści Krzysztof Skiba i Tomasz Żółtko, Daniel Stenzel (TVN24), Łukasz Rudziński (trojmiasto.pl), Tomasz Słomczyński (Dziennik Bałtycki), Małgorzata Żerwe (Radio Gdańsk).

Celami konferencji są:

Rozwój – indywidualne poszerzanie warsztatu;

Kontakt – możliwość zebrania wniosków z doświadczeń pracujących dziennikarzy;

Integracja – utrzymanie kontaktu między uczestnikami prelekcji oraz warsztatów

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapisy rozpoczną się od 2 listopada 2012.

Więcej szczegółów i zapisy: www.medionalia.pl

http://www.facebook.com/medionalia

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę