Nasz profile

Miasto Zagadek- trzecia edycja już za nami!

Aktualności

Miasto Zagadek- trzecia edycja już za nami!

Miasto Zagadek- trzecia edycja już za nami!

W sobotę 11 maja odbyła się gra miejska Miasto Zagadek zorganizowana przez Stowarzyszenie Studentów BEST. Tego dnia 150 studentów spotkało się na terenie Warszawy, aby zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w zagadkach logicznych, zadaniach na kreatywność i spostrzegawczość oraz problemach inżynierskich.

W tegorocznej edycji pod hasłem: „Oszukaj przeznaczenie, zmień bieg historii” uczestnicy cofnęli się w czasie do trzech epok historycznych. Każda z nich umiejscowiona była w innej dzielnicy Warszawy, w której studenci mieli do wykonania po 7 zadań.

W obszarze Stare Miasto- Średniowiecze studentów spotkała misja uratowania króla i pomocy w przygotowaniu magicznego eliksiru. Na każdym z punktów, za wykonanie zadań otrzymywali składniki do mikstury. Wcieleni w poczet rycerski musieli wykazać się umiejętnością walki na miecze, strzelania z łuku i katapulty oraz znajomością praw fizyki podczas zmagań z alchemikiem.Podczas podróży przez Wolę- II Wojnę Światową młodzi żołnierze mieli okazję pomóc Polsce podziemnej w wytropieniu szpiega. Na każdym z punktów otrzymywali wskazówki, które, po odszyfrowaniu, złożyły się w numer telefonu, pod którym mogli uzyskać informację o poszukiwanym nazwisku. Fragmenty wiadomości mogli otrzymać wykonując zadania takie jak: strzelanie do celu, pokonanie toru przeszkód na zespołowych nartach czy obrzucenie samochodu granatami. Przeszkodą w wykonaniu tych zadań była para gestapowców, która porywała jednego członka drużyny, a pozostali musieli go odbić.

Ostatnią epoką gry miejskiej był okres PRLu w centrum Warszawy. Zadaniem uczestników było obalenie władzy, aby poprawić jakość życia mieszkańców Warszawy. Na każdym punkcie, po wykonaniu zadania, uczestnicy dostawali fragment zaszyfrowanej wiadomości, gdzie ukryta była wiadomość o notatce, która miała im w tym pomóc. Zadania, na jakie studenci natrafili w tym obszarze, to między innymi zagranie w grę planszową, w której byli pionkami oraz odszukanie kopert ukrytych w budynku.

Pod koniec dnia zostały zliczone punkty zdobyte podczas gry i wyłonione zwycięskie drużyny. Mimo początkowej deszczowej pogody, zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy dobrze się bawili i zakończyli Miasto Zagadek bardzo zadowoleni.
Następna edycja już za rok! Więcej informacji na stronie: www.miastozagadek.pl i fanpage’u www.facebook.com/miastozagadek

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę