Nasz profile

Terroryzm, miłość i męka

Aktualności

Terroryzm, miłość i męka

Terroryzm, miłość i męka

Marcin Liber w swoim najnowszym spektaklu próbuje ożywić duchy zamachu na World Trade Center. Trudno uniknąć wrażenia, że i jemu, i aktorom przyniosło to więcej męki niż scenicznego pożytku.

Najbardziej męczy się jednak widz. Reżyser, korzystając z tekstu Carstena Brandaua, stworzył po raz pierwszy, jak twierdzi, spektakl o miłości. W najogólniejszym zarysie Koniec to nie my opowiada historię Libańczyka Ziada i Turczynki Aishy. Chociaż są w sobie bardzo zakochani, Ziad powoli zaczyna odklejać się od tego związku i planuje udany zamach na World Trade Center.

Znana historia staje się dla Libera platformą do budowania scenicznego eksperymentu. Struktura spektaklu jest poszatkowana, co dodatkowo potęguje komenda „pauza” przerywająca kwestie wypowiadane przez bohaterów. Dodatkowo, jesteśmy świadkami występów muzyków śpiewających na żywo. Wszystko to jednak odbywa się w nieciekawym, mozolnym rytmie. Aktorzy męczą się wyciągając z siebie kolejne teksty, krzycząc. Przez cały spektakl nie następuje nic ożywczego. Nie jest to przedstawienie ani o miłości, ani o terroryzmie. Jest to jedynie wewnętrzny pokaz niemocy i miałkości zespołu Libera. Szkoda, bo pamiętamy go choćby ze świetnego Utworu o Matce i Ojczyźnie.

  • Koniec to nie my
  • Reż. Marcin Liber
  • Teatr Studio

(Tixar.pl)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę