Nasz profile

Program Edukacyjny Stery kariery wraca na uczelnie

Aktualności

Program Edukacyjny Stery kariery wraca na uczelnie

Program Edukacyjny Stery kariery wraca na uczelnie

„Przyszłość należy do Ciebie” – to motto Programu Edukacyjnego Stery kariery, który już w listopadzie wraca na Politechnikę Rzeszowską i Akademię Górniczo-Hutniczą. Pierwszymi wydarzeniami zaplanowanymi w tym semestrze będą całodniowe konferencje. Studenci wezmą także udział w warsztatach technicznych, a także, „miękkich” – dotyczących między innymi komunikacji, umiejętności przywódczych, czy budowania efektywnych zespołów. Zapisy na warsztaty rozpoczną się w połowie listopada na stronie Programu.

Na każdej z uczelni podczas konferencji studenci spotkają się z przedstawicielami firm zaangażowanych w Program. Tematy wystąpień obejmą zagadnienia techniczne, a także kwestie związane z planowaniem kariery i radzeniem sobie na rynku pracy – Udział w konferencji to nie tylko doskonała okazja, aby poszerzyć i uaktualnić swoją wiedzę specjalistyczną, ale także aby dowiedzieć się więcej o realnych wyzwaniach, z którymi mierzą się inżynierowie już obecni na rynku pracy – stwierdza Marta Górak-Kopeć, Dyrektor Personalny w firmie PZL Mielec. – Podczas konferencji nie zabraknie też atrakcji takich jak zadania konkursowe z nagrodami, a gościem specjalnym wydarzenia będą piloci doświadczalni naszej firmy, którzy opowiedzą o najnowszych konstrukcjach lotniczych -dodaje Górak-Kopeć.

Dokładny program konferencji ukaże się w ostatnim tygodniu października na stronie www.sterykariery.pl.

Inne planowane na ten semestr wydarzenia to konkursy i wizyty w firmach. Zaangażowani w Program studenci rozwiną kompetencje niezbędne na rynku pracy. – Uczestnictwo w Programie to szansa, aby zdobyć nowe umiejętności i zaplanować karierę. Wszystkie wydarzenia projektowane są tak, aby przekazać studentom aktualną wiedzę techniczną, ale także informacje o wymaganych kompetencjach i o tym jak przygotować się do pracy na wymarzonym stanowisku – komentuje Katarzyna Jukubowicz, HR Manager w firmie UTC CCS Manufacturing. – A ponieważ współtwórcami Programu Stery kariery są Ambasadorzy – studenci AGH i Politechniki Rzeszowskiej, mamy pewność, że wszystkie wydarzenia będą dla młodych ludzi dużą atrakcją – dodaje Jakubowicz.
Program Edukacyjny Stery kariery realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami.

Firmy zaangażowane w Program to: PZL Mielec, WSK „PZL Rzeszów” S.A, UTC CCS Manufacturing Polska oraz Pratt & Whitney Tubes.

Na stronie projektowej www.sterykariery.pl, oprócz informacji o aktualnych wydarzeniach dotyczących Programu, zamieszczane są wywiady z pracownikami, newsy i artykuły z dziedziny konstrukcji, produkcji i nowych technologii oraz cykl artykułów wspierający studentów w rozwoju kompetencji miękkich. Poprzez stronę prowadzone są też zapisy na wszystkie wydarzenia Programu.

(Jakub Kołecki)

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę