Nasz profile

GISDay w Trójmieście!

Aktualności

GISDay w Trójmieście!

GISDay w Trójmieście!

Już po raz trzeci 20 listopada na Politechnice Gdańskiej odbędzie się GIS Day – światowy dzień Systemów Informacji Geograficznej, obchodzony na całym świecie od 1987 roku. Uroczystość odbywa się zawsze w środę podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej pod patronatem firmy ESRI (Environmental Systems Research Institute), National Geographics Society i Association of American Geographers. W tym roku organizatorzy wydarzenia to członkowie kół naukowych dwóch gdańskich uczelni – koła Hevelius i Geo-Vision z Politechniki Gdańskiej oraz GisoTeka reprezentująca Uniwersytet Gdański.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie systemami informacji geograficznej, co przekłada się na coraz większy sukces uroczystości z nimi związanymi. Podczas organizowanych spotkań każdy chętny (wstęp wolny) może dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności oprogramowania GIS oraz najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie, a także uczestniczyć w licznych konkursach.

W tym roku odbędzie się wiele ciekawych wykładów przeprowadzonych m.in. przez ESRI Polska, firmy takie jak: Nowa Energia S.A., OPEGIEKA Elbląg, zaproszonych gości oraz wykładowców gdańskich uczelni.

Główne cele, które pragniemy osiągnąć jako organizatorzy to przede wszystkim propagowanie oraz pogłębianie wiedzy dotyczącej GIS wśród najmłodszych, jak i starszych uczestników. Co więcej, wydarzenie jakim jest GIS Day pozwala na pogłębianie współpracy między gdańskimi uczelniami i lokalnymi firmami oraz promowanie wizerunku uczelni na Pomorzu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – 20 listopada godz. 10-15, Gmach Główny Politechniki Gdańskiej, dziedziniec im. Gabriela Fahrenheita.

Więcej informacji na stronie: http://www.gisday.edu.pl/

Organizatorzy Trójmiejskiego GIS Day

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę