Nasz profile

110 lat Politechniki Gdańskiej‏

Aktualności

110 lat Politechniki Gdańskiej‏

110 lat Politechniki Gdańskiej‏

Jubileuszowy rok 2014 upływa pod znakiem licznych atrakcji skierowanych do pracowników, studentów, absolwentów, przedstawicieli świata nauki oraz do każdego, kto chce bliżej poznać środowisko uniwersyteckie i historię PG. Obchody centralne zaplanowano na początek października br. Dokładnie w 110. rocznicę pierwszej inauguracji – 6 października 2014 r. – odbędzie się jubileuszowe rozpoczęcie roku akademickiego.

Uczelnia od 110 lat kontynuuje najlepsze praktyki związane z kształceniem absolwentów przydatnych gospodarce i realizacją badań stanowiących wyzwanie w skali globalnej. Obecnie 27 tysięcy studentów kształci się na 9 wydziałach. Obok kształcenia wykwalifikowanych specjalistów do priorytetów uczelni należy rozwój badań i ich komercjalizacja.

W ciągu 110 lat Politechnikę Gdańską tworzyły 22 pokolenia studentów i prawie 4 nowe pokolenia pracowników. W tym czasie dokonano ogromnego wysiłku związanego z poszukiwaniami badawczymi, potężną liczbą wykładów czy poważnych, twórczych dyskusji. Było także sporo radości z nowych odkryć, licznych innych osiągnięć i wyróżnień. Zaszło wiele zmian, zaznaczyła się różnorodność ludzkich postaw, a także zauważalne wpływy na rozwój regionu.

Przechadzając się po kampusie uczelni, widzimy historię splatającą się w naturalny sposób z nowoczesnością. Z jednej strony ulicy Siedlickiej stoi Laboratorium Maszynowe – po drugiej powstaje właśnie Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej. Realizowany na dużą skalę projekt Inżynier Przyszłości zrewolucjonizuje sposób kształcenia na uczelni, uzupełniając osiągnięcia jej dawnych i dzisiejszych wykładowców i wychowanków. Przygotuje Politechnikę do stojących przed nią wyzwań. Przedwojenna politechnika była uczelnią wielonarodową – dzisiejsza jest częścią globalnej wspólnoty, nie tylko za sprawą rosnącej liczby zagranicznych studentów. Wciąż jednak wszystkim działaniom na uczelni przyświeca tradycyjna Alegoria Nauki z wieży zegarowej.

Szczegółowy program centralnych uroczystości jubileuszowych:
www.pg.edu.pl/110-lat-politechniki-gdanskiej

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę