Nasz profile

Exodus Festival w Ergo Arenie

Aktualności

Exodus Festival w Ergo Arenie

Exodus Festival w Ergo Arenie

Już 5-8 lutego w Ergo Arenie zrobi się głośno dzięki kombinacji artystycznej, której żaden miłośnik kultury i rozrywki nie może przegapić. Mumio, Fismoll, Hillsong i Ekskluzywny Menel w jednym miejscu!

MUMIO – Grupa teatralna założona w 1995 w Katowicach. Choć powszechnie znani są ze skeczów kabaretowych, reklam sieci telefonii komórkowej i nierozłącznie kojarzeni z hasłem „kopytko” to ich działalność artystyczna jest o wiele szersza. Działają w ramach różnorodnych form teatralnych, prezentując humor absurdalny połączony z autoironią. Na Zimowej scenie wprawią publiczność w dobry humor w składzie: Dariusz Basiński oraz Jacek Borusiński.

HILLSONG – Po trzydziestoletniej muzycznej wędrówce dziś śmiało można powiedzieć, że Hillsong jest najbardziej rozpoznawalnym i wpływowym Kościołem na świecie. Słynie głównie z twórczości muzycznej, co obrazuje 16 milionów sprzedanych płyt. Ich piosenki są śpiewane w 60 językach przez 50 milionów ludzi każdej niedzieli! Swoim przesłaniem i postawą zmieniają świat, a ich muzyka jest soundtrackiem do wiary wielu ludzi. Grupa ze Sztokholmu, pojawi się w ERGO ARENIE w pełnym, kilkunastoosobowym składzie.

FISMOLL – Czyli Arkadiusz Glensk, który wyróżnił się w nowej, alternatywnej fali, płynąc ramię w ramię choćby z takimi artystami jak KARI i BOKKA (NEXTPOP Songwriters’ Label). Łamie schemat tej „złej polskości” w muzyce. Mimo swojego pochodzenia jego brzmienie dla wielu imigrowało prosto z dalekiej północy (Ólafur Arnalds, Sigur Rós). Jego debiutancki krążek „At Glade” był płytą tygodnia w radiowej Trójce, a singiel „Let’s Play Birds” przedpremierowo został wyróżniony jako Piosenka Dnia. Zachwyceni młodym artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska, Artur Orzech czy Marek Niedźwiecki podobnie jak słuchacze określają jego muzykę jako zjawiskową. Tym razem swoim liryczno-harmonicznym pięknem zachwyci publiczność na Scenie Głównej Zimowego Zjazdu.

Kamil Pawelski (Ekskluzywny Menel) – jeden z najbardziej znanych, charyzmatycznych i kreatywnych blogerów modowych w Polsce. Od ponad 10 lat działał w sektorze retail w branży odzieżowej. Jego blog ma dopiero ponad rok, ale zdążył już zebrać ponad 100 tysięcy fanów na swoim facebookowym fanpage’u , a ich liczba nadal rośnie. Kamil będzie gościem specjalnym tak zwanego Lans Night Show, czyli mocno inspirowanego zagraniczną formą late night show, który wprowadza w nowy wymiar śmiechu. Ekipa LNS ma przygotowany cały program przyprawiony absurdalnym humorem.

Te wszystkie wydarzenia są częścią organizowanego od 1997 roku Zimowego, który łączy w sobie elementy konferencji oraz festiwalu. W jego centrum jest Jezus – żywa legenda, imię które od 2000 lat pozytywnie przemienia świat i jest źródłem inspiracji dla milionów ludzi na całym świecie. Celem ZZ nie jest kreowanie religijności, a raczej zachęta do podjęcia wyzwania, by nawiązać relację ze Stwórcą. Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą zbliżyć się do Boga lub poznać ludzi, którzy są Nim zafascynowani. Zimowy Zjazd to również cztery dni wypełnione spotkaniami, koncertami, warsztatami oraz rozrywką, które w nowoczesnej oprawie tworzą niepowtarzalny klimat.

Nasze tegoroczne hasło to EXODUS – chcemy inspirować ludzi do wyjścia poza ramy swojego myślenia i przyzwyczajeń, do rozwoju i poszukiwania nowych możliwości. Zachęcamy do zmiany mentalności i do bycia odważnym w kreowaniu rzeczywistości wokół siebie.

 

Program Zimowego Zjazdu – Exodus 2015

Legenda:

Na czarno – program tylko dla uczestników ZZ (posiadający wejściówkę na cały ZZ lub jednodniową)

Na zielono – sesje ze wstępem wolnym oraz biletowane koncerty/występy

Czwartek (05.02):

18:00 – Sesja wieczorna

20:30 – kabaret Mumio

21:00 – koncert Buslav

 

Piątek (06.02)

08:00 – Poranne inspiracje

10:00 – Sesja poranna

12:30 – Wykłady:

Expedycja – rozwijam siebie

Excytacja – propozycja dla gimnazjalistów

Expozycja – wpływam na kościół

Expansja – wpływam na otoczenie

15:00 – Kultura Uwielbienia (wykład Hillsong Stockholm)

16:00 – Wykłady:

O związkach i seksualności

Kryzysowe sytuacje – jak nie dać się zatrzymać?

Kościół nowoczesny

MONOPOL – życie, Bóg i biznes

 

Student potrafi!

18:00 – Sesja wieczorna

21:00 – Koncert Hillsong Stockholm

 

Sobota (07.02)

8:30 – Poranne inspiracje

10:00 – Sesja poranna

12:30 – Wykłady:

Expedycja – rozwijam siebie

Excytacja – propozycja dla gimnazjalistów

Expozycja – wpływam na kościół

Expansja – wpływam na otoczenie

16:00 – Wykłady:

O związkach i seksualności

Strach ma wielkie oczy

Polska – Twoja ziemia obiecana

Biotechnologie medyczne – zabawa w Pana Boga czy błogosławieństwo dla ludzkości?

Płciowe rewolucje

Na duchowych oparach

Życiowe cele, pasja i koncentracja

18:00 – Wieczór Exodus

21:00 – Koncert Michał Rassek

22:30 – Lans Night Show + Ekskluzywny Menel

24:00 – Koncert Hansa Kraenzlina

 

Niedziela (06.02)

08:30 – Poranne inspiracje

10:00 – Sesja poranna

 

Wejściówki w cenie 30 zł (lub 40 zł w dniu imprezy) za pojedyncze wydarzenia do nabycia na:
www.mumio.evenea.pl
www.hillsong.evenea.pl
www.fismoll.evenea.pl
www.ekskluzywnymenel.evenea.pl,
a także przed każdym z wydarzeń w kasie ERGO ARENY.Wejściówki w cenie 30 zł (lub 40 zł w dniu imprezy) za pojedyncze wydarzenia do nabycia na:
www.mumio.evenea.pl
www.hillsong.evenea.pl
www.fismoll.evenea.pl
www.ekskluzywnymenel.evenea.pl,
a także przed każdym z wydarzeń w kasie ERGO ARENY.

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę