Nasz profile

Konferencja „Big Data – bigger opportunities”

Aktualności

Konferencja „Big Data – bigger opportunities”

Konferencja „Big Data – bigger opportunities”

Big data należy obecnie do najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Jak szacują eksperci, rynek usług eksploracji danych osiągnie w 2015 roku wartość blisko 50 mld dolarów. Nic dziwnego, że big data wzbudza coraz większe zainteresowanie. Naprzeciw tej potrzebie wiedzy wyszli studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, organizując konferencję „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się już 6 maja w SGH.

Konferencja jest skierowana nie tylko do studentów, ale też absolwentów kierunków ekonomicznych, ścisłych oraz technicznych, którzy wkraczają na rynek pracy i szukają perspektywicznej ścieżki rozwoju. Ideą konferencji jest przedstawienie tematyki big data w kontekście konkretnych działań i zrealizowanych projektów. Wydarzenie ma na celu pokazanie na realnych przykładach, jakie narzędzia i technologie wykorzystuje się w tej dziedzinie nauki, jakie możliwości analizy danych stwarzają i jak zdobyta dzięki nim wiedza przekłada się na rozwiązywanie problemów biznesowych w różnych branżach. Dzięki konferencji termin ”big data” ma stać się nieco mniej abstrakcyjny.

W roli prelegentów wystąpi dziewięciu specjalistów w swojej dziedzinie, ekspertów zajmujących się profesjonalnie analizą i przetwarzaniem danych. Będą to m. in.: Adam Kutyma, dyrektor ds. analiz biznesowych w Play, Artur Grządziel, szef zespołu Big Data w Lingaro, Michał Bryś, certyfikowany specjalista Google, a także przedstawiciele SAS Institute, IBM, Allegro oraz wiodącego domu mediowego MEC. W ramach konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w siedmiu prelekcjach.

Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Statystyki i Demografii pod patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro. Formularz zapisów, agenda wydarzenia oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie organizatora: www.sknsid.pl.

Działalność Studenckiego Koła Naukowego Statystyki i Demografii rozpoczęła się w 2001 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie studentów i pracodawców narzędziami statystycznymi oraz metodami analiz danych. Przez ten czas zrealizowaliśmy liczne projekty, począwszy od spotkań z ekspertami z dziedziny projektowania i przeprowadzania badań, aranżacji szkoleń z zakresu pakietów statystycznych i metod analiz wyników badań, na projektowaniu, realizowaniu i publikowaniu autorskich badań statystycznych oraz organizacji konferencji naukowych skończywszy. Zawdzięczamy to ludziom pełnym pasji, którzy – dołączając do nas – realizują się w dziedzinie, którą są żywo zainteresowani i wiążą z nią swoją przyszłość zawodową.

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę