Nasz profile

Nic się nie stało

Aktualności

Nic się nie stało

Nic się nie stało

Zanim zakończy się tegoroczny sezon, Teatr Ateneum pokaże jeszcze jedną premierę. 13 czerwca, na Scenie 61, odbędzie się prapremiera sztuki Wacława Holewińskiego pt. „Nic się nie stało”. Reżyserką spektaklu jest Barbara Wiśniewska, tegoroczna absolwentka Wydziału Reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie zobaczymy trójkę młodych aktorów Ateneum: Emilię Komarnicką, Olgę Sarzyńską oraz Mateusza Banasiuka.

Sztuka traktuje o tym, że szczęśliwy jest ten, kto nigdy nie podpadł wymiarowi sprawiedliwości… Czytamy przecież w gazetach, słyszymy w telewizji o tym, że ktoś kogoś niewinnie oskarżył i zniszczył mu życie. Że ewidentny przestępca skutecznie wymigał się od kary, bo ktoś za nim stał albo organa ścigania okazały się dziwnie bezradne. Bywa, że nie temu co trzeba coś zarekwirowano, kogoś niesłusznie pozbawiono mieszkania. Albo śledztwo umorzono, choć wszyscy znali przestępcę. Wacław Holewiński, niezły prawnik po aplikacji prokuratorskiej, napisał znakomitą sztukę właśnie o tym – że nigdy nie wiesz, co cię czeka. Przejmującą, gorzką, codziennie aktualną. Dziś jeszcze nic się nie stało. Ale jutro? Kto wie.

 

autor – Wacław Holewiński
reżyseria – Barbara Wiśniewska
scenografia – Karolina Fandrejewska
reżyseria światła – Paulina Góral
prapremiera – 13 czerwca 2015, Scena 61 (Teatr Ateneum)

 

Występują:
Magda S. – Emilia Komarnicka
Maks S. – Mateusz Banasiuk
Prokurator Kalina Jędrzejczyk – Olga Sarzyńsk

Więcej informacji: teatrateneum.pl

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Kocha książki, lubi szyć i produkować swoje kosmetyki. Zakręcona co jakiś czas na punkcie uczenia się czego nowego. Od wielu lat recenzuje książki. Absolwentka wydziału chemicznego na Politechnice Gdańskiej.

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę