Nasz profile

Piknik Krwiodawców w Parku Skaryszewskim

Aktualności

Piknik Krwiodawców w Parku Skaryszewskim

Piknik Krwiodawców w Parku Skaryszewskim

Już w najbliższą niedzielę w Parku Skaryszewskim wszyscy chętni będą mieli możliwość oddania krwi i uratowania zdrowia, a nawet życia osobom chorym i potrzebującym. Ponadto będzie to doskonała okazja do spędzenia aktywnie niedzieli. Od godziny 11:00 na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji: pokazy pierwszej pomocy, koncerty, poczęstunki, a dla najmłodszych przewidziana jest zabawa na zamku dmuchanym. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w ramach ogólnopolskiego pikniku wieńczącego Wampiriadę.

Wampiriada, akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa, jest jedną z największych tego typu imprez organizowanych przez studentów. W tym roku odbywa się na 34 uczelniach na terenie całej Polski. Piknik, który odbędzie się w Parku Skaryszewskim już 31 maja, wieńczy wiosenną edycję akcji.

Piknik, jako impreza rodzinna jest przygotowywany z myślą nie tylko o studentach, ale też wszystkich Krwiodawcach oraz entuzjastach pomagania innym – każdy, kto nas odwiedzi znajdzie coś dla siebie – najmłodsi będą mieli możliwość zabawy na dmuchanym zamku, młodzież – posłuchania koncertów, a starsi – wzięcia udziału w pokazach pierwszej pomocy. Specjalnym punktem programu będzie także rozmowa z ambasadorką naszej akcji Otylią Jędrzejczak – mówi Monika Prudło, Koordynator Ogólnopolska Wampiriady.

Na uczestników pikniku w godz. (11:00 – 16:00) będą czekały dwa krwiobusy – specjalne autobusy przystosowane do pobierania krwi, a każdy Honorowy Dawca Krwi otrzyma specjalny pakiet prezentów przygotowany przez organizatorów.

Wampiriada słynie na uczelniach z tego, że Krwiodawcy, oprócz standardowego pakunku słodyczy, który otrzymuje od centrum krwiodawstwa, obdarowywani są dodatkowymi upominkami, jak wejściówki do teatrów, czy drobne podarunki rzeczowe. Teraz ideę Wampiriady chcemy rozpropagować również wśród osób, które wcześniej nie miały styczności z akcją – uważamy, że piknik jest na tyle uniwersalną formą rozrywki, że frekwencja dopisze – tłumaczy Monika Prudło.
Atrakcje dla dorosłych: pokazy pierwszej pomocy, zajęcia fitnessu i jogi; spotkanie z Otylią Jędrzejczak oraz koncerty.

Atrakcje dla dzieci: stoisko z malowaniem twarzy, dmuchany zamek, bańki xxl, krwista wata cukrowa oraz mnóstwo konkursów i zabaw na świeżym powietrzu.

Wampiriada jest organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów od 16 lat, zdobywając przez ten czas grono wiernych fanów wśród studentów oraz stając się jedną z największych akcji charytatywnych środowisk akademickich w Polsce.

Więcej informacji dostępnych jest na wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1541686199420834/

 

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę