Nasz profile

Po raz piąty wyrusza wyprawa brzegiem Bałtyku „440km po zmianę”

Aktualności

Po raz piąty wyrusza wyprawa brzegiem Bałtyku „440km po zmianę”

Po raz piąty wyrusza wyprawa brzegiem Bałtyku „440km po zmianę”

Już 30 czerwca 2016 po raz piąty ze Świnoujścia wyruszy kobieca wyprawa „440 km po zmianę”. W ciągu dwudziestu pięciu dni pomysłodawczyni projektu Sylwia Nikko Biernacka i zespół Fundacji Machina Fotografika: Olga Glińska, Katarzyna Heród i Danka Zdrojewska przejdą polskie wybrzeże, żeby wesprzeć kolejną kobietę: Elżbietę Pindel z Krakowa, która od 27 lat choruje na dystrofię mięśni. Ela na zakończenie podróży od sponsora strategicznego projektu, firmy Sunrise Medical otrzyma aktywny wózek i podnośnik.

„440 km po zmianę” to projekt, który w pierwszej edycji wydawał się szalony. Wszystko zaczęło się w 2012 roku od pierwszego kroku pomysłodawczyni akcji Sylwii Nikko Biernackiej – inspiratorki, fotografki i trenerki. Przejść samotnie 440 km po piasku, bez wsparcia finansowego, zaplecza organizacyjnego, z plecakiem ważącym 22 kilogramy, po to by pomóc nieznajomej kobiecie otrzymać protezę nogi? Szalone, ale – zrobiła to! Rok później w podróży towarzyszyły jej Ambasadorki projektu, a od 2014 roku podróżuje w towarzystwie kobiet wspierających akcję. Dzisiaj projekt ma swoich wiernych sympatyków i wierne sympatyczki – osoby z całej Polski zrzeszone w Klubie 440 km po zmianę. I przynosi konkretne zmiany.

Co roku dzięki pieszej nadmorskiej podróży jedna z kobiet w trudnej sytuacji życiowej otrzymuje wsparcie: aktywny wózek, protezę lub wsparcie psychologiczne. Co jeszcze? Powstały rekomendacje do planów modernizacji konkretnych wejść na plaże w 10 nadmorskich miejscowościach, po to aby były one dostępne dla wszystkich: osób z niepełnosprawnościami, starszych, z małymi dziećmi w wózkach. Brak dostępności polskich plaż staje się przedmiotem publicznych dyskusji i coraz bardziej angażuje uwagę nadmorskich samorządów.

Akcję wspierają Ambasadorki – kobiety z różnego rodzaju niepełnosprawnością ruchu. Wszystkie chcą pomóc Eli i innym kobietom z niepełnosprawnościami, uwierzyć w siebie i spełniać swoje marzenia a tym samym wzmacniać obecność kobiet z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej.

 

Nasze ambasadorki: Monika Kuszyńska, Monika Jankowska – Rangelov, Anna Rutz, Agnieszka Harasim, Iwona Krzyżak, Anna Samel, Marta Czachor, Paulina Pohl, Magda Biegańska, Agnieszka Skotnicka.

 

W tym roku projekt 440km świętuje pięciolecie. Co się będzie działo?

  • piesza podróż wzdłuż Bałtyku – 440 km po piasku (od Świnoujścia do Piasków).

23 i 24 lipca w Gdyni odbędą się wydarzenia plenerowe kończące V edycję projektu.

  • wystawa fotograficzna (bohaterkami sesji są Ambasadorki projektu). Sesja jest jednym z elementów kampanii społecznej pt: „Znajdź podobieństwa. Więcej nas łączy. Plaże dostępne dla wszystkich” – podejmującej temat braku równej dostępności do odpoczynku nad polskim morzem osób z ograniczeniami sprawności. Celem wystawy jest także promowanie dobrych zasad komunikacji w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością odpoczywającymi na plaży.
  • wieczorny seans filmowy
  • spotkania z Ambasadorkami projektu w formule „Żywej Biblioteki”
  • warsztaty, spotkania, dyskusje w formie pikniku na trawie.
  • malowanie muralu na pięciolecie projektu

 

Podróż zakończy się 30 lipca, piknikiem na plaży w Piaskach.

 

Zapraszamy do śledzenia podróży na:
www.440km.pl,
www.facebook.com/Projekt440km
Więcej informacji udziela:
Sylwia Nikko Biernacka
tel. 515 068 873
nikko@440km.pl

Sponsorem strategicznym projektu jest firma: Sunrise Medical Polska, producent aktywnych wózków marki Quickie.

Sponsorami odcinka trasy są: Hotel Hotton z Gdyni, Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront

Partnerami/Partnerkami wspierającymi projekt są: Stowarzyszenie Współpracy Kobiet / NEWW (Network of East-West Women), Fundacja Poland Bussines Run, Laboratorium Innowacji Społecznych, Fundacja Podróże bez Granic.

()

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę