Nasz profile

Spotkanie TAB talks w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 500 rocznicy reformacji

Aktualności

Spotkanie TAB talks w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 500 rocznicy reformacji

Spotkanie TAB talks w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 500 rocznicy reformacji

W niedzielę, 5 listopada, o godzinie 18:00, odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku spotkanie w ramach TAB talks, podejmujące próbę wykazania powiązań europejskiej kultury z biblijnymi ideami.

 

Przez prawie 2000 lat społeczeństwo europejskie budowało swoją kulturę w oparciu o system wartości mający swoje źródło w Piśmie Świętym. Czy wystarczy jedno stulecie, aby te wartości się zdezaktualizowały?

Podczas wydarzenia odbędą się tematyczne prezentacje oraz panel dyskusyjny. Zaproszeni goście to dr hab. Wojciech Gajewski, Bartosz Sokół, dr Robert Merecz oraz Dariusz Czyszczon. Odpowiedzą na pytania, czy biblia nadal stanowi wartościowy fundament dla europejskiej kultury oraz czy porzucenie jej ideałów nie przyniesie nam więcej szkody niż pożytku.

TAB talks to spotkania o charakterze popularnonaukowym, otwarte dla szerokiej publiczności. – Podczas wydarzenia staramy się patrzeć na wybrane problemy z różnych perspektyw – mówi pastor Rober Miksa. – Korzystamy z różnorodnych zasobów i dziedzin. Uczestnikami spotkań byli historycy, filozofowie, architekci, socjolodzy i religioznawcy. Cel spotkań to stymulowanie do dyskusji i inspiracja do poszukiwań własnych.

Listopadowa edycja jest ósmym spotkaniem organizowanym przez Trójmiejską Akademię Biblijną (TAB) przy współpracy z Gdańskim Forum Dialogu Nauki i Religii im. J. Heweliusza oraz organizację studencką Młodzi Młodym na PG. Wydarzenie uzyskało patronat honorowy prezydenta miasta Gdańsk, Pawła Adamowicza.
Spotkanie jest otwarte i odbędzie się o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej, Plac Władysława Bartoszewskiego 1. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest za pośrednictwem strony www.tab-biblia.konfeo.com.

Program spotkania:
Dariusz Czyszczon – Od pergaminów do bestsellera
dr. Robert Merecz – Wiarygodność Biblii
dr. hab. Wojciech Gajewski – Ewangelia Judasza czy ewangelia Jezusa
Bartosz Sokół – Biblia. Zapomniany fundament europejskiej kultury
Spotkanie zwieńczy panel dyskusyjny, w którym wezmą udział, oprócz wymienionych gości,
dr hab. Adam Cenian – Forum dialogu Nauki i Religii im J. Heweliusza
Piotr Gruchała – Młodzi Młodym – studencka organizacja na PG
Oprawa muzyczna: Zespół Klarnetowy Sopockiej Szkoły Muzycznej
Więcej na temat spotkania: http://tab.org.pl
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/668047980047308

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę