Nasz profile

Autorskie propozycje mieszkańców w programie Otwarty IKM

Aktualności

Autorskie propozycje mieszkańców w programie Otwarty IKM

Autorskie propozycje mieszkańców w programie Otwarty IKM

W jesienno-zimowym naborze wniosków do programu Otwarty IKM, w którym mieszkańcy zgłaszają swoje propozycje wydarzeń wyłoniono 8 projektów. W sieni Instytutu Kultury Miejskiej odbędą się m.in. warsztaty tworzenia mobilnego ogródka na jesień czy robienia naturalnych kosmetyków, spotkania podróżnicze oraz z literaturą faktu. Łączna kwota wsparcia przeznaczona na realizację działań programu Otwarty IKM w tym naborze wyniosła 17 930,00 zł. Szczegóły na: www.otwarty.ikm.gda.pl.

– Do konkursu zgłoszono łącznie 22 propozycje, z czego do realizacji wybrano 8 projektów składających się na 14 wydarzeń. Odbędą się między 25 października a 9 grudnia, zawsze w poniedziałki i piątki. Komisja konkursowa kierowała się wyborze projektów włączaniem kolejnych osób do programu oraz charakterem i jakością proponowanych działań. W styczniu 2020 roku uruchomimy kolejny nabór, do którego już teraz zapraszam – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Najbliższe wydarzenia Otwartego IKM

25 października, godz. 17:00. Jestem drzewem – wykłady, warsztaty, gra terenowa w Parku Steffensa. Organizator: Kamila Chomicz. Prowadzenie: Anna Golędzinowska, Kamila Chomicz i Natalia Recław, Centrum Edukacji Ekologicznej.

28 października, godz. 11:00 – 14:00. Warsztaty rękodzieła – biżuteria z kolorowego filcu. Organizator i Prowadzenie: Anna Szyndlar. Informacje i zapisy: szanna1@interia.pl.

28 października, godz. 18:00.  EKO chusteczki – warsztaty. Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna. Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com.

8 listopada, godz. 15:30 – 18:30. Warsztaty rękodzieła. Biżuteria z kolorowego filcu
Organizator i prowadzenie: Anna Szyndlar. Zapisy: szanna1@interia.pl

8 listopada, godz. 19:00. Gdańskie spotkania z reportażem. Spotkania z autorami literatury non-fiction. Judyta Sierakowska: „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”. Organizator: Stanisława Budzisz – Cysewska.

18 listopada, godz. 18:00. Storytelling dla podróżników. Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych. Organizator i prowadzenie: Adam Majewski.

22 listopada, godz. 18:00. American dream. Od Nowego Jorku do Key West – spotkanie podróżnicze. Organizator i prowadzenie: Marta Nicgorska.

25 listopada, godz. 18:00. Mobilny ogródek na jesień – warsztaty. Organizator i prowadzenie: Magdalena Dębna. Informacje i zapisy: hello.warsztaty@gmail.com.

29 listopada, godz. 18:00 – 21:00. Gdańskie spotkania z reportażem. Spotkania z autorami literatury non-fiction. Magdalena Genow „Bułgaria. Złoto i rakija” oraz debata z udziałem Agaty Romaniuk, autorką reportażu „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”.
Organizator i prowadzenie: Stanisława Budzisz – Cysewska. Moderacja: Ana Matusevic.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Szczegółowy harmonogram: www.otwarty.ikm.gda.pl.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę