Nasz profile

Największy bursztyn świata

Trójmiasto

Największy bursztyn świata

Największy bursztyn świata

Wczoraj rano odbyło się w Gdańsku bicie Rekord Guinnessa w dziedzinie – największa bryła bursztynu. Bursztyn pochodzi w Sumarty i został zakupiony przez Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

W Światowy Dzień Bursztynu, w Muzeum Bursztynu w gdańskim Wielkim Młynie, odbyło się oficjalne ważenie najcięższej bryły bursztynu na świecie. Eksponat wygląda jak meteoryt z Marsa! Przybył do placówki jednak nie z innej planety, ale z położonej po drugiej stronie globu Sumatry.

Po komisyjnym zważeniu bryły bursztynu okazało się, że waży ona 68,20 kg i tym samym każdy może powiedzieć, że wiemy ile waży największa bryła bursztynu na świecie i gdzie ona się znajduje.

Relację z bicia Rekord Guinnessa można obejrzeć pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/gdanskpl/videos/573788004403806

Muzeum Bursztynu w Gdańsku posiada ponad 1000 eksponatów – od bryłek z inkluzjami sprzed 40 mln lat, przez bursztynowy las i bursztynową komnatę po współczesne projekty artystów. Mamy w Gdańsku jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. Od 24 lipca można ją oglądać na wystawie stałej Muzeum Bursztynu w nowej lokalizacji – w Wielkim Młynie w Gdańsku.

Więcej na stronie muzeum: https://muzeumgdansk.pl/oddzialy-muzeum/muzeum-bursztynu/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę