Nasz profile

Sprawdź swoje studia! Nowa funkcja już w RAD-on

Studenci

Sprawdź swoje studia! Nowa funkcja już w RAD-on

Sprawdź swoje studia! Nowa funkcja już w RAD-on

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) stale pracuje nad rozwojem portalu RAD-on, gdzie każdy znajdzie wiele przydatnych informacji dotyczących aktualnych danych związanych z systemem nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.

www.radon.nauka.gov.pl. – klikaj tutaj

Oprócz eksperckich analiz i raportów, dostępne są tutaj także wiarygodne dane o liczbie studentów, uczelni czy pracowników naukowych. Eksperci OPI dodają stale także nowe funkcje, aby korzystanie z portalu spełniało oczekiwania użytkowników.

W ostatnim czasie wprowadzono m.in. nowe kryteria, według których można przeszukiwać dane, a końcem sierpnia dodano do każdego konta użytkownika możliwość sprawdzenia własnych studiów. Portal dostępny jest za darmo pod adresem Radon.nauka.gov.pl.

RAD-on – tylko wiarygodne dane

Portal RAD-on cieszy się coraz większą popularnością. To nowoczesna platforma IT, którą eksperci Ośrodka Przetwarzania Informacji opracowali na zlecenie Ministerstwem Edukacji i Nauki (MEiN). Na portalu znaleźć można wiarygodne informacje o polskiej nauce i szkolnictwie wyższym.

Narzędzie OPI bardzo dobrze realizuje misję instytutu, dostarczając wszystkim informacje, które są rzetelne i pochodzą wyłącznie ze zweryfikowanych baz danych. W dobie fake newsów rola RAD-onu jest bardzo duża.

Portal OPI to przede wszystkim wysokiej jakości dane, raporty i analizy dostępne dla każdego. Mogą być one wykorzystane zarówno przez instytucje publiczne, naukowców prowadzących badania, jak i firmy tworzące innowacyjne produkty i usługi. Portal jest systematycznie aktualizowany, aby prezentować jak najbardziej aktualne informacje.

Sprawdź swoje studia na portalu RAD-on

Eksperci OPI stale dodają nowe funkcje, aby w jak największym stopniu spełniać oczekiwania użytkowników portalu RAD-on. Dostępne dane można filtrować na wiele sposobów, dzięki czemu dostosowane są one do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Narzędzie OPI umożliwia także bezpłatne pobranie i wykorzystywanie zasobów w aplikacjach, bazach danych, programach i usługach informatycznych.

Portal posiada REST API, dzięki czemu możliwy jest otwarty dostęp do danych. Najnowszą funkcją jest możliwość sprawdzenia swoich studiów – zarówno aktualnych, jak i ukończonych.

– Do tej pory użytkownicy nie mieli bezpośredniego dostępu do informacji o własnych studiach. Dane te znajdują się w systemie POL-on i są dostępne tylko dla ograniczonej, uprawnionej grupy osób. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i udostępnić te informacje. Oczywiście zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Każda zalogowana osoba może sprawdzić wyłącznie swoje dane i nie ma możliwości, aby ktoś miał dostęp do danych innych osób – mówi Marek Michajłowicz, zastępca dyrektora ds. rozwoju oprogramowania w Ośrodku Przetwarzania Informacji.

– W celu uzyskania informacji o własnych studiach konieczne jest zalogowanie się do portalu RAD-on poprzez login.gov.pl. Następnie na tej stronie należy wybrać preferowany sposób logowania, np. przez profil zaufany, aplikację mObywatel, e-Dowód, bankowość elektroniczną czy też USE eID. Po zalogowaniu do RAD-onu należy wejść do zakładki Konto użytkownika, a następnie wybrać pole – Utwórz plik. Wygenerowany raport dotyczący własnych studiów dostępny jest na portalu przez 24 godziny. Każdy użytkownik może go pobrać i zapisać na własnym urządzeniu – podsumowuje zastępca dyrektora ds. rozwoju oprogramowania w OPI.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: www.radon.nauka.gov.pl.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Studenci

Na górę