Nasz profile

Medionalia 2014

Multimedia

Medionalia 2014

Medionalia 2014

Na początku listopada odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Medionaliów, konferencja skierowaną do dziennikarzy studenckich i odbiorców mediów. Przez trzy dni wspólnie walczyliśmy o to, za czym wielu dziś wzdycha, a prawie nikt nie wierzy, że to jeszcze możliwe. Rzetelne dziennikarstwo, w którym jakość góruje nad szybkością i szokowaniem! Stąd nazwa temat edycji Powrót do źródła.

Rozpoczęliśmy od piątkowego after party w Bibliotece wraz z Piotrem Mieśnikiem, autorem książki „Wyznania hieny”.

Następnego dnia odbyły się dwie otwarte debaty, warsztaty dziennikarskie oraz strefa networkingowa na Politechnice Gdańskiej. Wśród zaproszonych dziennikarzy byli Marek Twaróg z Dziennika Zachodniego, Damian Muszyński, medioznawca, Dariusz Szreter z Dziennika Bałtyckiego, Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk, Adam Hlebowicz z Radia Plus, Maciej Sandecki z Gazety Wyborczej, Jarosław Zalesiński z Gazety Wyborczej, dr Sławomir Czalej, fotoreporter i reportażysta, Maciej Naskręt z Trojmiasto.pl, Patryk Szczerba z Trojmiasto.pl, Łukasz Rudziński z Trojmiasto.pl, Michał Pacześniak z Radia Plus, Ewelina Oleksy z Dziennika Bałtyckiego, Łukasz Kłos z Dziennika Bałtyckiego i Ewelina Potocka z Onet.pl.
Wieczór spędziliśmy goszcząc w Instytucie Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego spędzając razem czas na występie grupy improwizacyjnej GIT i jedzeniu przygotowanym przez Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG.

Ostatniego dnia Medionaliów w Instytucie Kultury Miejskiej spotkaliśmy się na otwartych seminariach z Dominikiem Wernerem oraz Pawłem Wyszomirskim laureatami Grand Press Photo 2014 za podcast z Ukrainy oraz Adamem Kasprzykiem z TVN24.

Chcemy czerpać z etosu dziennikarstwa i przypominać wartości leżące u podstaw tego zawodu. Sprzeciwiamy się bezmyślnemu, masowemu odbiorowi i dlatego naszym celem jest pokazać jak czytać, słuchać i patrzeć rozsądnie. Więcej o tym przeczytasz w naszym manifeście.

Poniżej relacja z Medionaliów, debaty oraz spotkanie z Piotrem Mieśnikiem.

 

 

CZYTAJ DALEJ
Zobacz również

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę