Nasz profile

THE OLD OAK ostatni film Kena Loacha

Multimedia

THE OLD OAK ostatni film Kena Loacha

THE OLD OAK ostatni film Kena Loacha

Ostatni film w karierze Kena Loacha to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni w świecie pełnym strachu i wrogości. Reżyser kolejny raz podejmuje ważny temat społeczny i szuka nadziei tam, gdzie często trudno ją znaleźć. Film miał swoją światową premierę w Cannes, na kolejnych festiwalach filmowych otrzymał m.in. sześć nagród publiczności. 

W KINACH OD 10 MAJA

Jeden z najważniejszych brytyjskich reżyserów Ken Loach kolejny raz podejmuje w swoim filmie ważny społeczny temat. We wzruszającej historii opowiedzianej w „The Old Oak” zastanawia się nad przyczynami ksenofobii u Brytyjczyków, i nie bez przyczyny odnosi się do głębokich systemowych zaniedbań na Wyspach.

Ken Loach od samego początku swojej kariery zainteresowany był problematyką społeczną, do czego pewnie przyczynił się fakt, że pochodzi z rodziny robotniczej. Jego pierwsze filmy: „Czekając na życie” (1967), „Kes” (1969) czy „Życie rodzinne” (1971), zwróciły uwagę na jego wielki talent, czego tylko potwierdzeniem były kolejne produkcje. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, włączając w to canneńską Złotą Palmę, weneckiego Złotego Lwa, Cezara czy BAFTĘ. Wiele jego filmów przeszło do kanonu historii kina. Znany jest ze swoich socjalistycznych przekonań i zaangażowania w sprawy społeczne.

Najnowszy, a zarazem ostatni film w karierze Kena Loacha będzie można zobaczyć w polskich kinach już w maju.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Multimedia

Na górę