Nasz profile

Spektakl CYBER ELF w sobotę – IKM

Trójmiasto

Spektakl CYBER ELF w sobotę – IKM

Spektakl CYBER ELF w sobotę – IKM

𝗖𝘆𝗯𝗲𝗿 𝗘𝗹𝗳
𝘀𝗼𝗯𝗼𝘁𝗮 | 𝟮 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 | 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟵.𝟬𝟬 | 𝗯𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 𝟯𝟬 𝘇ł: www.bilety.ikm.gda.pl
Zapraszamy na spektakl-wykład, który jest działaniem tu i teraz, z jednej strony pozwalającym nam na wgląd w codzienną walkę i zadania, przed jakimi staje artystka w obliczu kolejnych rozdziałów wojny. Z drugiej, będzie to okazja dla każdego z nas, aby poznać proste narzędzia, dzięki którym możemy włączyć się w konflikt i pomóc Ukrainie w jej walce o wolność.
Po spektaklu rozmowa z reżyserką, którą poprowadzi Wiktor Nowak.
Rozmowa i sam spektakl są jednocześnie inauguracją w IKMie cyklu FactFlow – spotkań i warsztatów dla osób 16+ dotyczących walki z dezinformacją, fake news’ami, krytycznym i świadomym odbiorem mediów. Więcej: www.medialabgdansk.pl/projekt/factflow
Wszyscy znamy obrazy ze zniszczenia Teatru Dramatycznego w Mariupolu, druzgocącego przykładu rosyjskiej agresji obojętnej na los dzieci, nieuzbrojonych cywilów czy po prostu na ludzkie życie. Teatr wykorzystany jako schron został obrzucony bombami i całkowicie zniszczony pomimo jasnego ostrzeżenia o znajdujących się w środku dzieciach.

Co teatr może zrobić, żeby pomóc Ukrainie?

Po wybuchu wojny 24 lutego 2022 roku reżyserka teatralna Magda Szpecht postanowiła wrócić do swojego pierwszego zawodu – dziennikarstwa. Porzucając dotychczasowe zajęcia, wybrała drogę Cyber Elfa – walczącej z rosyjskimi trollami, fake newsami i dezinformacją cyberaktywistki.
Jej codziennym polem bitwy i narzędziami do udostępniania sprawdzonych informacji stały się platformy społecznościowe, ale też portale informacyjne, kanały telewizyjne i wiadomości z pierwszej ręki. Wszystko to, aby chronić pierwszą – i może kluczową dla stron wyłączonych z konfliktu – linię frontu: odbywającą się w cyberprzestrzeni walkę o prawdę.

https://www.facebook.com/events/357710500401629

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Trójmiasto

Na górę