Nasz profile

Abradab w Kwadratowej

Aktualności

Abradab w Kwadratowej

Abradab w Kwadratowej

Klubowy koncert Abradaba w Gdańsku

W czwartek 29 marca w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa wystąpi Abradab – legenda polskiego hip-hopu i rapu. Współzałożyciel grupy Kaliber 44,  już za miesiąc wyda swój kolejny, piąty solowy album „ExtraVertik”. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Abradab do tej pory nagrał cztery solowe albumy, a pochodzące z nich utwory na stałe wpisały się już w historię polskiego hip-hopu. Ostatni album „Abradabing” został nagrodzony Fryderykiem. Jesienią ubiegłego roku Abradab wraz z Grzegorzem Markowskim nagrał nową wersję utworu „Chcemy być sobą”, promującą film Waldemara Krzystka pt. „80 milionów”. W kwietniu ukaże się piąta, solowa płyta rapera o intrygującym tytule „ExtraVertik”. Kolejny album Abradaba nie będzie jednak typowym hip-hopowym krążkiem. Raper od dłuższego już czasu współpracuje z muzykami, m.in. z zespołu 100nka i lubuje się w muzycznej fuzji hip-hopu z dźwiękami żywych instrumentów.

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper, nieprzerwanie koncertuje dając występy w miastach i miasteczkach na terenie całego kraju, ale także za granicą. Często występuje też ze wspomnianym zespołem muzycznym, co rzadko zdarza się raperom. Towarzyszą mu: kontrabas, klawisze, bas, gitara i perkusja, dzięki którym utwory zyskują ciekawsze brzmienia i nowe, świeże aranżacje. Na uwagę zasługują także teksty autorstwa Abradaba, które są zabawnymi, poważnymi lub ironicznymi mini opowieściami. Ponadto, podczas występów Abradab prezentuje  kilkunastominutową kompilację najbardziej znanych utworów legendarnego składu Kaliber 44, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczestników koncertów.

ABRADAB

AK PG Kwadratowa, ul. Siedlicka 4, Gdańsk

Godz. 20:00

Bilety:

25zł – studencka karta rabatowa PG / 30zł – ulgowe (legitymacja studencka) / 35zł – normalne

Bilety do nabycia w pok. 211 w Bratniaku (budynek klubu, pon.-pt. w godz. 9-15) lub w kasie klubu w dniu koncertu.  Rezerwacja biletów: agnkulak@pg.gda.pl, (58) 347-17-70.

Klub otwarty zostanie o 19:00, koncert rozpocznie się o 20:00.

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. W redakcji Pod Prąd przez całe studia. Obecnie dziennikarz Dziennika Bałtyckiego. Pisze cały czas, szlifuje warsztat, śledzi i informuje. Ale zawsze z zajawką na dobrą muzykę!

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę