Nasz profile

Art thou gone, beloved ghost?

Aktualności

Art thou gone, beloved ghost?

Art thou gone, beloved ghost?

Narracje 4 – instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej.

Art thou gone, beloved ghost?

W dniach 15-18 listopada 2012 w Gdańsku odbył się, już po raz czwarty, festiwal sztuk wizualnych Narracje, którego organizatorem był Instytut Kultury Miejskiej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal odbywał się na terenie Starego Miasta oraz Stoczni Gdańskiej. Wstęp na wydarzenie był wolny.

W imprezie brało udział kilkudziesięciu wystawców z całego świata między innymi: Japonii, Meksyku, Belgii, RPA czy Stanów Zjednoczonych. Przez cały czas trwania festiwalu uczestnicy mieli okazję, wraz z przewodnikiem, podziwiać świetlne wizualizacje, które umieszczone były na elewacjach budynków. Oprócz instalacji na widzów codziennie czekały koncerty, wystawy, oraz wykłady. Nie zabrakło też czegoś dla najmłodszych. Organizatorzy przygotowali dla nich warsztaty, na których dzieci miały okazję zmagać się z duchami oraz rozwiązywać zagadki, specjalnie dla nich przygotowane.

Gdański festiwal Narracje jest wydarzeniem, na którym prezentują się alternatywni artyści, którzy w niekonwencjonalny i niebanalny sposób przekazują nam swoją nowatorską wizję miasta. Impreza, która pierwszy raz odbyła się w 2009 roku, co roku zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Ideą festiwalu jest poszukiwanie i poznawanie Gdańska, w zupełnie nowym, innym świetle.

Hasłem oraz tematem przewodnim tegorocznych Narracji był cytat z wiersza Fantasmagorie brytyjskiego pisarza: Lewisa Carolla Art thou gone, beloved ghost? Czyś odeszła, ukochana zjawo? Za sprawą instalacji umieszczonych w niecodziennych lokalizacjach uczestnicy, oglądając miasto wieczorową porą, mogli przenieść się w świat zjaw, strachu i grozy – w świat fantasmagorii.

Projekt jest ściśle związany z kandydaturą Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę