Nasz profile

Budujemy lepszą przyszłość

Aktualności

Budujemy lepszą przyszłość

Budujemy lepszą przyszłość

11 kwietnia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się CEMEX Day – konferencja organizowana w ramach Programu Edukacyjnego Budujemy lepszą przyszłość, poświęcona technologii produkcji materiałów budowlanych i karierze w branży budowlanej. Podczas wydarzenia studenci będą mieli okazję wysłuchać referatów przygotowanych przez specjalistów z branży oraz pracowników AGH specjalizujących się w zakresie materiałoznawstwa. Organizatorem konferencji jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konferencja Nowatorskie rozwiązania i technologie w produkcji materiałów budowlanych. Doświadczenia CEMEX-u jest organizowana w ramach cyklu spotkań CEMEX Day. Są to wydarzenia podczas których studenci mają okazję spotkać się pracodawcą i wysłuchać merytorycznych wystąpień pracowników firmy na tematy branżowe. Większość prelegentów uczestniczących w wydarzeniu to absolwenci AGH, którzy poprzez prezentację własnej pracy zapoznają studentów z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, ale także wskażą możliwości rozwoju zawodowego po ukończeniu studiów na tej uczelni. – Wystąpienia naszych pracowników, specjalistów w swoich dziedzinach to duża porcja branżowej wiedzy praktycznej, która jest cennym uzupełnieniem wiadomości akademickich – komentuje Kamila Skorupińska, Dyrektorka Pionu Zarządzania Ludźmi i Organizacją, Członek Zarządu CEMEX Polska.
W planie konferencji znalazły się także wystąpienia przedstawicieli uczelni, którzy opowiedzą o wspólnych projektach badawczych podejmowanych we współpracy z firmą i przedstawią możliwości zawodowe jakie otwiera przed absolwentem jednej z lepszych uczelni technicznych w kraju rynek pracy. – Dziś współpraca środowiska akademickiego i pracodawców jest konieczna. To droga do pozyskania w przyszłości dobrze przygotowanych pracowników, którzy swoimi kwalifikacjami odpowiadają na potrzeby rynku. Dzielenie się wiedzą ze studentami traktujemy jako ważne działanie, które w przyszłości przyniesie nam wymierne korzyści – dodaje Skorupińska.

Program Budujemy lepszą przyszłość kierowany jest do studentów Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Częstochowskiej, planujących karierę zawodową w branży materiałów budowlanych lub zainteresowanych tą tematyką. W ramach Programu studentom i uczniom proponowane są warsztaty, laboratoria i konkursy branżowe oraz spotkania z pracodawcą. Czynny udział w przygotowaniu i prowadzeniu wszystkich organizowanych wydarzeń biorą specjaliści z firm partnerskich uczestniczących w Programie.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę