Nasz profile

Konferencja Studencka Mediaucze(L)ni

Patronaty

Konferencja Studencka Mediaucze(L)ni

Konferencja Studencka Mediaucze(L)ni

11 i 12 kwietnia odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Studencka Mediaucze(L)ni pt. „Ekologia informacji. Zrównoważony rozwój mediów”.

Mediaucze(L)ni to konferencja medialnych kół naukowych Uniwersytetu Gdańskiego, której celem jest aktywizacja zaangażowania naukowego, kształtowanie warsztatu medialnego oraz integracja środowiska mediów akademickich. Podczas konferencji uczestnicy przeanalizują, jak technologia ukształtuje przyszły rynek pracy, poznają sposób działania algorytmów oraz sposób dostarczania przez nich treści. Wydarzenie będzie się składać z trzech bloków tematycznych:

Człowiek w dobie asymetrii informacji – blok poświęcony tematyce wpływu mediów na kształtowanie postaw człowieka. Uczestnicy m.in. poznają sposoby walki z dezorientacją, wykluczeniem w Internecie.

Zawody medialne w przyszłości w równowadze z nowymi technologiami – segment poświęcony zmianą technologicznym, wpływowi na rzeczywistość i zagrożeniem, jakie niesie ze sobą AI. W tym bloku zgromadzeni nauczą się, jak współpracować ze sztuczną inteligencją, tak by była sprzymierzeńcem.

Algorytm zrównoważonego rozwoju – ostatnia część skupi się na nabywaniu umiejętności selekcjonowania informacji. Zgromadzeni poznają też mechanizm filtrowania treści i tego, jak wpływa na kształtowanie się poglądów i postaw obywatelskich.

W każdym bloku istnieje dedykowana przestrzeń do prowadzenia debat i wymiany poglądów między zgromadzonymi.

Uczestnicy konferencji także mogą zabierać głos na panelach. Wystąpienie należy zgłosić w formie artykułu, filmu, reportażu radiowego lub klasycznego przemówienia. Istotnym punktem programu będzie rozstrzygnięcie X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę magisterską z wiedzy o mediach Medi@stery oraz wręczenie nagród laureatom.

Konferencja stanowi również okazję do integracji środowiska studentów z całej Polski. W planie przewidziany jest spacer po muralach miasta oraz część integracyjna po panelach naukowych.

Kiedy?

11 i 12 kwietnia (od godz. 10:30), Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak się zapisać?

Na Facebooku: Ogólnopolska Konferencja Studencka „Mediaucze(L)ni”.

https://www.facebook.com/MediauczeLni

Organizatorzy:

Telewizja Neptun TV: Założona w 2019 roku telewizja studencka Uniwersytetu Gdańskiego. Materiały telewizji są regularnie umieszczane na serwisie YouTube.

Gazeta CDN: Gazeta internetowa tworzona przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Publikuje artykuły na swojej własnej stronie internetowej.

Radio MORS: Radio internetowe Uniwersytetu Gdańskiego. Nadaje ponad 20 różnych audycji 24/7.

Koło Fotograficzne MIGAWKA:. Celem jego działalności jest poszerzanie wiedzy z zakresu teorii i praktycznych zastosowań fotografii. Koło cyklicznie prezentuje dokonania artystyczne studentów, a także organizuje spotkania i wystawy znanych fotografików, dokumentując również wydarzenia uniwersyteckie i miejskie.

– Nie mogę się doczekać, aż spotkamy się wszyscy razem i poznamy resztę studentów z całej Polski – mówi Zuzanna Dzwilewska, koordynatorka pracy studentów.

Do zobaczenia!

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Patronaty

Na górę