Nasz profile

Siła nr 54/ kwiecień/maj 2017

Magazyn

Siła nr 54/ kwiecień/maj 2017

Siła nr 54/ kwiecień/maj 2017

Siła. Pojęcie kojarzące się przede wszystkim z tężyzną fizyczną. Z człowiekiem, który potrafi udźwignąć wiele kilogramów na siłowni, przebiec kilkadziesiąt kilometrów bez zatrzymywania się czy wspiąć się na najwyższe szczyty gór. Ta siła tkwi jednak w głowie. I właśnie takie jej postrzeganie kryje się za marcowym wydaniem „płyń Pod Prąd”. Jak napisał Bartek Cicharski w swoim felietonie – same mięśnie to nie wszystko, a czasem potężniejszą bronią jest to, co mamy pod czaszką.

W reportażu Magdaleny Chrzanowieckiej poznajemy osoby, które przez sztuki walki stają się silniejsze fizycznie i pewniejsze w różnych życiowych sytuacjach.

Sztuką jest też odnaleźć siłę, by nie bać się podążać za marzeniami. By wiedzieć, jakie one są i iść ku nim, nawet jeśli dla innych wydają się być trudne do zrozumienia. Reportaż o takim rodzaju siły napisała Katarzyna Michałowska.

W marcowym numerze magazynu wracamy też do przeszłości. Zuzanna Musik przenosi nas do czasów II wojny światowej przez recenzję opowiadań o poświęceniu kobiet tamtych lat. Kasia Polita natomiast przypomina datę 11 września 2001 roku w rozmowie ze świadkiem katastrofy World Trade Center.

Siła tkwi także w zdrowym odżywianiu. O tym, co jest zdrowe i dlaczego nie dla każdego to samo, napisała Małgorzata Serkowska po rozmowie z terapeutką żywieniową. Z kolei Lidia Karolewicz stworzyła tekst o szkodliwości pestycydów i walce z nimi w diecie.

Agata Siemaszko przedstawia sposoby na wstawanie z łóżka. W jej tekście znajdują się nawet te niekonwencjonalne, kiedy brakuje silnej woli. Z kolei bohater mojego reportażu, Mariusz Wejnert, choć po wypadku porusza się na wózku, nie traci nadziei i wciąż zmierza do przodu. Motywują go rozmowy i on sam. Ważne jest, aby odnaleźć źródło swojej siły i z niego czerpać – by być odpowiednio silnym, ale po swojemu.

Jeśli trzeba – nawet pod prąd.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Magazyn

Na górę