Nasz profile

Francis Wheel – Jak brednie podbiły świat

Książki

Francis Wheel – Jak brednie podbiły świat

Francis Wheel – Jak brednie podbiły świat

Muza SA, 2005
Ocena: 5/5
Babel napisał kiedyś, że żaden sztylet nie wchodzi tak głęboko w ciało jak dobrze postawiona kropka. Francis Wheel w swojej książce postawił setki kropek głęboko raniąc i piętnując ludzką głupotę.

Jeśli żyjecie spokojnie w przekonaniu, że świat jest we właściwych rękach światłych ludzi muszę was zmartwić – mylicie się. Jak brednie podbiły świat dokumentuje krok po kroku wariactwa naszej cywilizacji. Wheel lekkim piórem felietonisty porusza poważne problemy. Bo można nazwać problemem sytuacje, gdy prezydent USA podejmując decyzję radzi się wróżki. A to dopiero początek góry lodowej. Dla przykładu pusta retoryka dwóch największych myślicieli XX wieku. Albo intelektualni guru polityków w postaci autorów poradników z serii 10 sposobów na milion. Francis Wheel w zabawny i co najważniejsze wciągający sposób rozwinął te i wiele innych tematów. Uczucie śmieszności mija jednak pod koniec lektury, gdy uświadamiamy sobie, że to wszystko to nie ponury żart, ale durnowata rzeczywistość. W której, chcąc nie chcąc, egzystujemy. Mądra, wesoła w słowie, smutna w wymowie, książka na głupie czasy, która bezlitośnie obnaża idiotyzm.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Książki

Na górę