Nasz profile

Wieczór z poezją arabską

Aktualności

Wieczór z poezją arabską

Wieczór z poezją arabską

Ostatniego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji 2 października IKM organizuje spotkanie z Umarem Abdul-Nasserem (Irak), Kholoud Charaf (Syria) i Sarim Al Hassanatem (Palestyna) – uczestnikami programu ICORN: sieci kilkudziesięciu europejskich miast, wspierających działania na rzecz wolności słowa i ekspresji twórczej oraz międzynarodowej solidarności. 3 października odbędzie się, powiązany ze spotkaniem, pokaz filmu Poetka z Arabii (2017) w ramach cyklu artBiografie. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Partnerem wieczoru z poezją arabską jest Gdańska Galeria Miejska.

2 października (wtorek), godz. 18.00, Spotkanie z poezją arabską, wstęp wolny

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, | Partner wydarzenia: Gdańska Galeria Miejska

– Poezję przeczytają w oryginale, a zaproszeni goście – aktorzy – w przekładzie na język polski. Podczas rozmowy poznamy najciekawsze zjawiska w literaturze arabskiej, okoliczności powstawania ich najważniejszych utworów oraz doświadczenie związane z pracą w krajach ich pochodzenia – mówi Ana Matusevic z Instytut Kultury Miejskiej.

3 października (środa), godz. 18.00, artBiografie, pokaz filmu Poetka z Arabii (2017), reż. Stefania Brockhaus i Andreas Wolff, wstęp wolny

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Partner: Pokaz filmu we współpracy z Millenium Docs Against Gravity. Film z polskimi i angielskimi napisami.

ICORN jest siecią kilkudziesięciu europejskich miast, wspierającą działania na rzecz wolności słowa i ekspresji twórczej oraz międzynarodowej solidarności. Od ponad dekady miasta ICORN udzielają schronienia pisarzom, poetom i innym twórcom, którzy z powodów politycznych lub światopoglądowych nie mogą tworzyć w swoich krajach. Gdańsk dołączył do ICORN w 2017 roku. Operatorem programu w Gdańsku jest Gdańska Galeria Miejska.

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę