Nasz profile

Zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną – nowa specjalizacja na Wydziale Architektury PG

Aktualności

Zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną – nowa specjalizacja na Wydziale Architektury PG

Zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną – nowa specjalizacja na Wydziale Architektury PG

W styczniu 2019 r. Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej rozpocznie rekrutację na nową specjalność w ramach studiów II stopnia na kierunku Gospodarka przestrzenna: Zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną. Tego typu specjalizacja nie była dotąd realizowana na żadnej polskiej uczelni!

Studenci zintegrowanego zarządzania strefą przybrzeżną poznają zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego w obszarach na styku lądu i morza. Zdobędą przy tym interdyscyplinarną wiedzę z zakresu urbanistyki i planowania przestrzennego, gospodarowania obszarami portowymi i strukturami portowo-przemysłowymi związanymi z gospodarką morską, a także przyrodniczych podstaw planowania, ze szczególnym uwzględnieniem zasad ochrony ekosystemów na styku lądu i morza. Program zajęć obejmuje ponadto metody rozwiązywania konfliktów funkcjonalnych i przestrzennych w eksploatacji i wykorzystaniu strefy przybrzeżnej oraz współpracę z przedstawicielami wielu branż gospodarki.

– Absolwenci zintegrowanego zarządzania strefą przybrzeżną będą mogli znaleźć pracę w instytucjach rządowych i samorządowych posiadających kompetencje w zakresie planowania przestrzennego, a także w instytucjach związanych z gospodarką morską lub działających w strefie przybrzeżnej. Zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2014/89/EU podmioty te będą musiały w najbliższych latach wdrożyć zintegrowane zarządzanie obszarami i infrastrukturą przybrzeżną – zaznacza dr inż. arch. Piotr Marczak, prodziekan Wydziału Architektury PG ds. kształcenia i promocji.

Studia na specjalizacji Zintegrowane zarządzanie strefą przybrzeżną trwać będą trzy semestry. Szczegóły dotyczące specjalizacji oraz rekrutacji znaleźć można na stronach internetowych Wydziału Architektury oraz Politechniki Gdańskiej:

arch.pg.edu.pl/gospodarka-przestrzenna

arch.pg.edu.pl/nabor-na-studia-ii-stopnia

pg.edu.pl/rekrutacja

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę