Nasz profile

Kontrowersyjny król internetowej filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad

Aktualności

Kontrowersyjny król internetowej filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad

Kontrowersyjny król internetowej filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad

Jordan Peterson to kanadyjski psycholog kliniczny zajmujący się psychologią ideologii, religii, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Światowy rozgłos przyniosła mu książką „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” oraz udostępniane szeroko w sieci wykłady i wystąpienia. 10 stycznia o godz. 18.00, podczas wykładu z cyklu Filozofia w IKM, Robert Dolewski opowie o fenomenie i rosnącej popularności Petersona.

– Dla jednych długo wyczekiwany autorytet i głos rozsądku w czasach współczesnej zawieruchy, dla innych – trywializujący guru o niebezpiecznie konserwatywnych poglądach. Kim jest Jordan Peterson? Jakie porady ma nam do przekazania ten filozofujący psycholog kliniczny rodem z Kanady i o czym może świadczyć jego rosnąca popularność? Czy Internet współcześnie stał się najlepszym medium dla szerzenia filozoficznych idei? Opowiem o homarach, idealnym porządku w Twoim domu, hierarchii społecznej, poprawności politycznej i wielu innych kwestiach – zapowiada spotkanie Robert Dolewski.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

 

10 stycznia, godz. 18.00, Kontrowersyjny król internetowej Filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad | Wykład Roberta Dolewskiego

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/208854486729119/

Patronat: Filozofuj!

Wstęp wolny

Kolejne wykłady z cyklu Filozofia w IKM

14 lutego, godz. 18.00, „Kochać to nie znaczy zawsze to samo”. Filozoficzne anty-walentynki.

Redaktor naczelna Magazynu "płyń Pod Prąd", reporter, dziennikarz, podcasterka na StacjaZmiana.pl, ogarnia @3miastotweetup i @TweetupAcademy. Przewodniczka po muralach na Zaspie #kochamurale. Od wielu lat szkoli młodych dziennikarzy. Prowadzi warsztaty związane z rozwojem inteligencji emocjonalnej. Inicjatorka i dyrektor programowy konferencji Medionalia. Twitter: KaMichalowska Snap: podprad Insta: Kmichalowska mail: naczelna(at)podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę