Nasz profile

Walki robotów i wyścigi dronów – zapraszamy na Robotic Arena

Aktualności

Walki robotów i wyścigi dronów – zapraszamy na Robotic Arena

Walki robotów i wyścigi dronów – zapraszamy na Robotic Arena

Ponad 250 robotów zbudowanych przez konstruktorów z dziewięciu krajów będzie można zobaczyć na zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 12 stycznia, rozegrane zostaną we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00.

Zawody odbywają się już po raz jedenasty, a roboty rywalizować będą w aż szesnastu konkurencjach. Po raz pierwszy zobaczymy m.in. pojedynki dronów.

– Zdalnie sterowane, latające konstrukcje i ich piloci będą ścierać się o tytuł asa przestworzy na specjalnie przygotowanym torze o wymiarach 10 m na 5 m. Na różnych wysokościach umieszczone lub zawieszone zostaną na nim przeszkody np. obręcze, które trzeba będzie pokonać – tłumaczy Mateusz Michalak, prezes działającego na Politechnice Wrocławskiej Koła Naukowego Robotyków KoNaR, które organizuje imprezę.

Kolejną nową konkurencją jest „Combat”, czyli walka robotów na piły, noże, młoty i kilofy, która toczy się w zamkniętej – dla bezpieczeństwa widzów – klatce. Z kolei dla konstruktorów bardziej pokojowych modeli robotów przygotowano konkurencję „Rescue”, czyli poszukiwanie zaginionego pluszaka w labiryncie, a następnie przetransportowanie go do bezpiecznej bazy.

Nie zabraknie także konkurencji znanych z wcześniejszych edycji turnieju, takich jak „LineFollower Drag”, „Linefollower Enhanc 3D”, „LineFollower Turbo” i „LineFollower Light”, czyli wyścigów robotów, podczas których będą liczyły się szybkość oraz sprawność.

Natomiast w trakcie „NanoSumo”, „MicroSumo Enhanced”, „MiniSumo Enhanced”, „Sumo” i „MegaSumo” zobaczymy walki robotów różniących się wielkością. Zmierzą się ze sobą zarówno mikroskopijne konstrukcje, jak i dwukilogramowe kolosy. W ostatniej konkurencji będą one wyposażone m.in. w zestaw magnesów dociskających przeciwnika do metalowego ringu.

Rewię oryginalnych robotów będzie można zobaczyć podczas konkurencji „Freestyle”, czyli turnieju dla wszystkich konstrukcji, które nie wpisują się w pozostałe kategorie. Poza wykonaniem, jury złożone z naukowców i pasjonatów, oceni pomysł i innowacyjność każdej konstrukcji.

– Będzie to największa jak do tej pory edycja imprezy. W sumie zarejestrowanych zostało 359 zawodników z dziewięciu krajów m.in. z Litwy, Rumunii i Ekwadoru, którzy zaprezentują we Wrocławiu 269 robotów – dodaje Mateusz Michalak.

XI edycję zawodów organizują Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” oraz organizacja studencka BEST Wrocław. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz marszałka woj. dolnośląskiego.

Więcej informacji o zawodach na stronie: https://www.facebook.com/events/1934822789897116/

Magazyn "płyń POD PRĄD” jest ogólnopolskim bezpłatnym kwartalnikiem studenckim z corocznym numerem specjalnym - STARTER dla studentów pierwszego roku. Magazyn trafia w potrzeby studentów używając różnorodnych form, takich jak: reportaże z ważnych wydarzeń na uczelniach; wywiady ze studentami, psychologami, profesorami, ciekawymi ludźmi; prezentacje kół naukowych; porady dotyczące zachowania się w różnych sytuacjach w życiu studenckim. „płyń POD PRĄD” dotyka ważnych tematów w życiu społecznym studenta, takich jak nauka, wartości oraz relacje międzyludzkie. Chcesz do nas pisać? Napisz! redakcja(at)podprad.pl Chcesz by objąć patronatem wydarzenie studenckie? Napisz do Marty! Marta Chelińska mchelinska(at)hotmail.com Kontakt do naczelnej - Katarzyny Michałowskiej: naczelna(at).podprad.pl

Komentarze

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także Aktualności

Na górę